Служба безпеки встановила особи ще вісьмох людей, які воювали в Сирії у складі «Приватної військової компанії Вагнера» влітку 2016 року.
Сім із них — українці, один — росіянин, повідомляє прес-служба СБУ.
За інформацією спецслужби, двоє з них у 2014 році за підтримки російських спецслужб створили в Донецьку так званий «загін КСОВД», основу якого склали представники криміналітету.
«Протягом двох років члени цього загону під прикриттям російських кураторів тероризували населення Донбасу. На їхньому рахунку чисельні факти зґвалтувань, викрадень і жорстоких катувань, а також вбивств мирних мешканців Донецька», — йдеться в повідомленні.
Пізніше російські спецслужби розформували цей загін, а його учасників зарахували на посади «стрільців» до «ПВК Вагнера», повідомляє СБУ. Наприкінці 2015 року їх відправили в перше відрядження до Сирії.
СБУ встановила таких українців:
- так званий «отаман козачого союзу області війська донського», громадянин України Сафоненко Юрій Вікторович на прізвисько «Батя»;
- «осавул та заступник отамана КСОВД, депутат парламенту ДНР», громадянин України Богданов Олексій Валерійович на прізвисько «Сєня»;
- «командир взводу загону КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Ященко Сергій Олександрович на прізвисько «Ящір»;
- «боєць загону КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Шепель Артем Вікторович;
- «боєць загону КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Майоров Євген Юрійович на прізвисько «Макар»;
- «боєць загону КСОВД», стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Григор’єв Олег Олександрович на прізвисько «Гриша»;
- стрілок РТГр «Карпати», громадянин України Куліца Юрій Сергійович.
Командиром був громадянин Росії Юрій Бусигін.
Усього СБУ встановила вже 125 українців, які брали участь у військових діях у складі «ПВК Вагнера» на території України, Сирії, ЦАР і Судану.
- Один із колишніх командирів російської «Приватної військової компанії Вагнера» розповів, що вже чотири роки ходять чутки про створення нової громадської організації, яку очолить або Головне управління Генштабу, або ФСБ.
- Близько 300 бійців російської «Приватної військової компанії Вагнера» допомагають Лівійській національній армії та її командиру Халіфу Хафтару.