«Готовий надалі співпрацювати з правоохоронними органами». Кононенко прокоментував допит у НАБУ

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Перший заступник голови фракції «Блоку Петра Порошенка», соратник та бізнес-партнер чинного президента Ігор Кононенко після допиту у слідчих Національного антикорупційного бюро заявив, що буде й надалі співпрацювати зі слідством. Про це він написав у Facebook.

«Підтверджую: сьогодні на запрошення НАБУ надав слідчим вичерпні відповіді на запитання, що їх цікавили, і готовий надалі співпрацювати з правоохоронними органами. Це абсолютно нормально — відповідати, коли до тебе є питання. Навіть у разі, якщо ці питання є фейковим вкиданням, чорним піаром у межах виборчої кампанії», — написав народний депутат.

Зокрема Кононенко згадав у своєму дописі про те, що наразі він завершує підготовку документів у Європейський суд проти «Радіо Свобода».

«Незалежна третя сторона дасть оцінку діяльності «Схем», що виробляються на «Радіо Свобода». Вважаю такий шлях єдиним конструктивним механізмом відповіді на системні звинувачення «Схем» на мою адресу. Аж доки Європейський суд прийме рішення, «Схемам» не варто очікувати від мене будь-яких персональних коментарів», — йдеться в дописі парламентаря.

  • 25 квітня вранці Ігор Кононенко прибув до НАБУ без адвокатів. Він уникнув відповіді на питання, чи впізнав він свій голос на аудіозаписах, оприлюднених у розслідуванні програми «Схеми» «П. дав добро».
  • Журналісти програми «Схеми» розповіли про організацію однієї з наймасштабніших афер у сфері енергетики, фігурантом якої є бізнесмен та екс-голова правління компанії «Енергомережа» Дмитро Крючков. У сюжеті розслідування редакція оприлюднила записи телефонних розмов за участю бізнесменів Григорія та Ігоря Суркісів й Ігоря Кононенка — близького друга та бізнес-партнера президента Петра Порошенка. Крім того, редакції програми «Схеми» Крючков письмово повідомив, що від усіх корупційних оборудок сторона Порошенка — Кононенка «отримувала від 50 до 75% прибутків від бізнесу, який був предметом домовленостей». Позиції нардепа у розслідуванні журналістів немає.
  • У відповідь нардеп Кононенко готує позов до суду на «Радіо Свобода» через це розслідування.