У «ЛДНР» склали списки охочих отримати паспорт Росії

Автор:
Олена Мельник
Дата:

На окупованих територіях Донбасу вже склали списки тих, хто хоче отримати російський паспорт. Видачу документа можуть почати вже у травні. Про це повідомив представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський у коментарі телеканалу «112 Україна».

«У мене є така інформація від партнерських правозахисних організацій, з якими співпрацює офіс з приводу моніторингу порушень прав на окупованих територіях, що на сьогодні списки людей, які бажають отримати паспорти, сформовані. Вони після травневих свят активно почнуть видачу цих паспортів, все це прогнозовано, вони до цього готувалися. Це чіткий сценарій», — сказав він.

За словами Лисянського, окупаційні адміністрації у Луганській та Донецькій областях до цього підготовлені, і указ Володимира Путіна є для них сигналом, щоб вони починали працювати.

«Інформація є у правозахисників, що такі списки складені і людей запрошували, щоб вони писали заяви попередні, що вони бажають отримати ці паспорти. Ці заяви віддавалися представникам окупаційних адміністрацій», — заявив Лисянський.

Представник омбудсмена додав, що чіткої цифри про кількість охочих у нього немає, тому що особисто цих списків не бачив. Він зазначив, що на окупованих територіях агітація з приводу видачі російських паспортів проводилася протягом двох років.