Архієпископ ПЦУ Зоря: Жоден суд не здатний зробити Московський патріархат — не московським

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Архієпископ Православної церкви України (ПЦУ) Євстратій Зоря прокоментував рішення Окружного суду Києва про призупинення процесу перейменування Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). У своєму Facebook він заявив, що ніякий суд не здатний «зробити Московський патріархат — не московським».

«До речі, за кілька днів Православна Церква згадуватиме про два найбільш ганебні засідання суду в цілій людській історії», — додав він.

Про що йдеться?

Київська митрополія Української православної церкви Московського патріархату повинна була змінити назву та подати відповідні зміни до свого статуту на реєстрацію до 26 квітня 2019 року.

20 грудня 2018 року Рада зобовʼязала УПЦ МП у назві вказати належність до Російської православної церкви. За законопроект, який зобовʼязує релігійні організації зазначати у своїй повній назві належність релігійної організації до керівного центру, якщо він розташований за межами України — на території держави, яка вчинила військову агресію проти України або окупувала частину її території, проголосували 240 нардепів.

Відповідно до закону, Мінкультури провело релігієзнавчу експертизу та оприлюднило перелік релігійних організацій, яким необхідно змінити назву і статут, вказавши серед них і УПЦ МП.

Хто подав позов?

У відповідь Київська митрополія УПЦ оскаржила наказ Мінкульту в суді. На думку УПЦ МП, перейменування може «суттєво ускладнити або унеможливити відновлення порушених або оспорюваних прав чи інтересів позивача».

До винесення рішення по суті позову Окружний адмінсуд призупинив дію наказу, тобто процес перейменування. «На думку суду, реалізація на даний час (до вирішення справи по суті) оспорюваного акту та вчинення на його виконання дій може призвести до невиправданого втручання держави у сферу діяльності релігійної організації як юридичної особи», — йдеться в заяві на сайті суду.