Українська православна церква Московського патріархату не буде змінювати свою назву на Російську православну церкву (РПЦ), і її юристи «вирішують, як діяти» щодо прийнятого закону.
«Не буде. Немає ніяких причин», — відповів на відповідне питання намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло газеті Сегодня.
За словами митрополита Павла, УПЦ МП є єдиною українською церквою, і вона «зі своїм народом у своїй країні».
- 20 грудня 2018 року Рада зобовʼязала Українську православну церкву Московського патріархату вказати в її назві належність до Російської православної церкви (РПЦ). Законопроект пропонує зобовʼязати релігійні організації вказувати у своїй повній назві приналежність релігійної організації до керівного центру, якщо він розташований за межами України — на території держави, яка здійснила військову агресію проти України або окупувала частину її території.
- В УПЦ МП висловили рішучий протест проти рішення Ради і назвали закон неконституційним. 22 грудня президент Петро Порошенко підписав законопроект №5309.
- Українська православна церква (Московського патріархату) відмовилася змінювати назву. «Наш керівний центр не розташований в державі-агресорі», — заявили в Московському патріархаті.
- 18 січня 49 депутатів Верховної Ради направили подання до Конституційного суду з вимогою визнати неконституційним закон, який зобовʼязує УПЦ МП у своїй назві вказати приналежність до РПЦ.