Рада зобовʼязала Українську православну церкву Московського патріархату вказати в її назві приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).
Законопроект №5309 «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» підтримали 240 депутатів. Документ прийнятий за основу та в цілому.
«Я вітаю український парламент, я вітаю українську церкву з великою сьогоднішньою перемогою. Як би не біснувався «руський мир», український парламент у надважливих речах об’єднується, зґуртовується і голосує разом», — сказав спікер Верховної Ради Андрій Парубій.
Після прийняття документу в парламенті між нардепами почалася бійка.
Законопроект пропонує зобовʼязати релігійні організації вказувати у своїй повній назві приналежність релігійної організації до керівного центру, якщо він перебуває за межами України — на території держави, яка здійснила військову агресію проти України або окупувала частину території.
Відзначимо, що зараз офіційна назва Української православної церкви, що знаходиться в канонічному єднанні з Московським патріархатом, — Українська православна церква (УПЦ).
- Віряни УПЦ МП проти такого рішення Ради. Перед голосуванням 20 грудня вони вийшли на мітинг-молебень під стіни парламенту та закликали нардепів «припинити втручатися у внутрішні справи церкви і не приймати дискримінаційних законів».
- 15 грудня на Обʼєднавчому соборі Україна отримала Єдину помісну незалежну церкву. Її предстоятелем став представник УПЦ Київського патріархату Епіфаній .
- УПЦ Московського патріархату майже повним складом собор проігнорувала. Участь в ньому взяли тільки два її митрополити: Вінницький і Барський Симеон та Переяслав-Хмельницький і Вишневській Олександр (Драбинко). За це УПЦ МП позбавила обох сану, а нову церкву назвала розкольницькою.
- Предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій позбувся титулу митрополита Київського після Обʼєднавчого собору і тепер носитиме статус митрополита Руської православної церкви в Україні.