Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Національного банку про перелік повʼязаних із ПриватБанком фізичних і юридичних осіб. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
«Окружний адміністративний суд міста Києва 18 квітня ухвалив чергове рішення щодо процедури націоналізації ПриватБанку у справі № 826/13813/17, яким повністю задовільнив позов підконтрольної колишньому акціонеру ПриватБанку Ігорю Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd», — йдеться у повідомленні.
Зокрема, як повідомляє прес-служба, суд скасував рішення Національного банку, яке визначало перелік повʼязаних із ПриватБанком фізичних і юридичних осіб.
У Нацбанку підкреслили, що це рішення може призвести до того, що у пов’язаних з колишніми акціонерами осіб з’являться підстави для стягнення з банку коштів, які держава внесла до капіталу банку під час його націоналізації.
Рішення суду поки не набуло законної сили, а НБУ планує найближчим часом його оскаржити.
Хто такі «повʼязані особи»?
Особа, яка за своїм службовим статусом, родинними зв’язками або майновим станом пов’язана з діяльністю та управлінням банком і може одержати певні матеріальні переваги в процесі виконання банком своїх функцій.
Пов’язаними особами, зокрема, можуть бути: керівники банку; власники істотної участі в банку; близькі родичі, чоловік, жінка, діти, батьки керівника або власника істотної участі в банку; афілійовані особи банку, керівники та власники істотної участі в афілійованих особах, а також їхні близькі родичі.
18 квітня Окружний адміністративний суд Києва розглянув справу за позовом Коломойського до Національного банку, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
- Суд визнав протиправним рішення про націоналізацію ПриватБанку.
- Президент Петро Порошенко доручив Міністерству фінансів оцінити ризики такого рішення, а ГПУ та СБУ — оцінити можливість відкриття кримінального провадження проти суддів, які ухвалили таке рішення.