Парламент Австралії 4 квітня ухвалив закон, який зобовʼязує компанії, що володіють соцмережами, оперативно видаляти контент, якщо він містить сцени насильства. За порушення нової норми їх будуть штрафувати на суму до 10% від їхнього річного світового обороту, а керівництву загрожує до трьох років тюремного увʼязнення. Про це повідомляє Reuters .
Новий закон — відповідь на напад на дві мечеті в новозеландському місті Крайстчерчі 15 березня, внаслідок якого загинули 50 осіб. Нападник, 28-річний австралієць, транслював свою атаку в прямому ефірі на Facebook .Відео швидко поширювалося в мережі протягом понад години, перш ніж його видалили.
Тепер в Австралії вважається злочином, якщо компанії, такі як Facebook Inc. і Google Alphabet, яка володіє YouTube, без зволікання не видаляють будь-які відео або фотографії, що показують вбивство, катування або зґвалтування.
Компанії також повинні інформувати австралійську поліцію про це у «розумні» терміни.
- 15 березня в Новій Зеландії злочинець напав на дві мечеті в місті Крайстчерч. Внаслідок стрілянини загинули 50 осіб, ще щонайменше 20 були важко поранені. Стрілець вів трансляцію розстрілу з нашоломної камери GoPro. Головний підозрюваний — 28-річний австралієць Брентон Таррант. Він опублікував «маніфест», в якому виступив проти іммігрантів, назвавши їх «загарбниками».
- Звинуваченний у нападі на дві мечеті в Новій Зеландії купив вогнепальну зброю та боєприпаси через інтернет.
- Австралійцю висунули 50 звинувачень у вбивстві та 39 — у спробі вбивства .Підозрюваний постане перед судом 5 квітня.