Виробники мікросхем Intel Corp. і Cray Inc. спільно з фахівцями, яких контролює уряд США, працюють над створенням надшвидкого суперкомпʼютера, за допомогою якого можна буде проводити дослідження і моделювання ядерних випробувань.
Як пише The Verge, розробка повʼязана з бажанням США лідирувати в гонці озброєнь з Китаєм.
Про створення компʼютера, на проект якого виділено $500 млн, стало відомо на церемонії в Аргоннській національній лабораторії, де також був присутній міністр енергетики.
Компʼютер під назвою Aurora повинен бути закінчений до 2021 року і мати продуктивність в 1 екзафлопс (1000 петафлопс).
У разі успіху Aurora буде на порядок перевершувати наявні суперкомпʼютери. У той же час, Китай готує до випуску компʼютер, продуктивність якого обчислюється у екзафлопсах, вже у 2020 році. Проте в Міністерстві енергетики заявляють, що «краще дивитися на власні результати».
Зараз компанії Intel Corp. і Cray Inc. створюють чіпи і процесори для Aurora. Чим займаються інші фахівці, не уточнюють.
На сьогодні найпотужнішим компʼютером вважається Summit, який використовує чіпи International Business Machines Corp. (IBM) та NVIDIA. Він перебуває в користуванні Національної лабораторії Ок-Рідж (штат Теннессі).
- Уряд Китаю звинуватив Вашингтон у спробі заблокувати його індустріальний розвиток після того, як віце-президент Майк Пенс сказав, що технічний гігант Huawei та інші постачальники китайського телекомунікаційного обладнання є загрозою безпеці.
- Міністерство юстиції США висунуло звинувачення у хакерських атаках проти двох громадян Китаю. У судових документах сказано, що вони зламували постачальників компʼютерних послуг, щоб отримати доступ до компʼютерних мереж підприємств і урядів з метою крадіжки інтелектуальної власності і бізнес-даних.