Український проект журналістських розслідувань «Стоп корупції» виключено із глобальної мережі журналістів розслідувачів Global Investigative Journalism Network (GIJN) через непрофесіоналізм і конфлікт інтересів. Це перший випадок в історії GIJN, яка об’єднує журналістів зі 173 організацій у 75 країнах світу. Про це пише інтернет-видання «Детектор Медіа».
«18 вересня 2018 року рада GIJN одноголосно проголосувала за виключення з її складу «Стоп корупції». Рада вважала, що група занадто залучена до політичної активності, а також були тривожні твердження про відсутність журналістського професіоналізму та про конфлікти інтересів. «Стоп корупції» звернулися з апеляцією на рішення ради, і відбулося слухання з комітетом ради директорів GIJN. Наступне голосування повного правління, яке відбулося 15 лютого 2019 року, одностайно підтвердило рішення про виключення проекту. Нині «Стоп корупції» більше не є членом GIJN», — повідомляє виданню «Детектору Медіа» Дейв Каплан, виконавчий директор GIJN.
Цікаво, що на сайті проекту «Стоп корупції» досі повідомляють про їх членство в глобальній мережі журналістів — розслідувачів GIJN.
- Журналісти-розслідувачі програми «Схеми» знайшли благодійників партії«Батьківщина» Юлії Тимошенко в Київській, Чернівецькій та Рівненській областях. Деякі з людей, зазначених фінансовими донорами партії, заявили, що ніколи не переказували багатотисячні суми на рахунки політсили.
- Журналісти-розслідувачі програми «Наші гроші» розповіли, що син заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського є одним із організаторів схем з розкрадання в оборонному комплексі.
- Російські прикордонники застосували зброю на ураження проти українського артилерійського катера «Бердянськ» у нейтральних водах, а не в територіальних водах Росії, як стверджує ФСБ. Про це йдеться в розслідуванні Bellingcat.