Суд стягнув з компанії нардепа-втікача Онищенка майже 24 млн грн податкового боргу

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Київський окружний адміністративний суд стягнув податковий борг у 23,7 млн грн з компанії «Надра Геоцентр», яка належить народному депутату Олександру Онищенку.

У рішенні суду йдеться, що борг утворився за договором 2007 року про спільну діяльність компанії Онищенка і «Укргазвидобування».

Позов проти компанії був поданий Карлівською податковою інспекцією фіскальної служби у Полтавській області.

Оскільки у договорі спільної діяльності «Надра Геоцентр» вказані платником податків, суд зобовʼязав компанію виплатити заборгованість з рентної плати за користування надрами.

За даними Національного антикорупційного бюро (НАБУ), засновником «Надра Геоцентр» є кіпрська компанія «Фастіло Трейдінг ЛТД», співзасновником якої був Онищенко. У НАБУ вважають, що саме депутат контролює «Надра Геоцентр».

Нагадаємо, Онищенка підозрюють у створенні «газової схеми». За версією слідства, нардеп Олександр Онищенко створив злочинну організацію, учасники якої з січня 2013 до червня 2016 року заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації газу за договорами про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування». Через це «Укргазвидобування» зазнала понад 740 млн грн збитків. Правоохоронці вважають, що у цій злочинній організації було 29 осіб. Сам Онищенко вже більше двох років переховується від українського правосуддя.