«Я сиджу на березі Середземного моря». Нардепа-втікача Онищенка викликали в НАБУ для вручення обвинувального акту

Автор:
Олена Мельник
Дата:
«Я сиджу на березі Середземного моря». Нардепа-втікача Онищенка викликали в НАБУ для вручення обвинувального акту

Синиця Олександр / УНІАН

Детективи Національного антикорупційного бюро викликають для вручення обвинувального акту народного депутата Олександра Онищенка, який уже понад 2 роки переховується від українського правосуддя. Як повідомляє «Урядовий кур’єр», політик має прийти в один з кабінетів НАБУ 16 лютого на 11:00.

8 лютого директор НАБУ Артем Ситник заявив, що бюро завершило розслідування в «газовій справі» втікача народного депутата Олександра Онищенка. Він пообіцяв, що невдовзі обвинувальний акт передадуть до суду.

Що каже Онищенко?

Сам нардеп на своїй сторінці у Facebook заявив, що детективи НАБУ не мають повноважень вручати йому таку повістку.

«Такі повістки вони можуть вручати (за міжнародним договором про правову допомогу) після згоди Ради, через консульства, а не через прес-службу НАБУ. Або повідомлення на ФБ у Ситника», — заначив Онищенко.

Також він стверджує, що директор НАБУ Артем Ситник «вислужується перед президентом» напередодні виборів, щоб до виборів «видати черговий прес-реліз, як він боровся з корупцією».

«А я сиджу на березі Середземного моря і чекаю, поки їх взуття пропливе повз. Через півтора місяці. За новою течією», — додав Онищенко.

У чому звинувачують Онищенка?

За версією слідства, нардеп Олександр Онищенко створив злочинну організацію, учасники якої з січня 2013 до червня 2016 року заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації газу за договорами про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування». Через це «Укргазвидобування» зазнала понад 740 млн грн збитків.

Правоохоронці вважають, що в цій злочинній організації було 29 осіб. Їм усім повідомили про підозру. Під час розслідування заарештували €6 млн, 1 літак, 1 офіс злочинної організації, 10 квартир, 9 будинків, 10 земельних ділянок, 11 автомобілів, 39 банківських рахунків на загальну суму 315 млн грн.