NASA планує відправити пілотовану експедицію на Марс у середині 2030-х. За планами вона пробуде на поверхні Червоної планети два роки.
Про це телеканалу MSNBC розповів глава Національного управління з аеронавтики і досліджень космічного простору Джим Брайденстайн.
«Ми орієнтуємося на середину 2030-х. Нам треба ще дуже багато зробити, оскільки спочатку, відповідно до президентської директиви, ми забезпечимо стійку присутність на Місяці. [...] Ми будемо залучати до цієї програми міжнародних партнерів і комерційних партнерів, ми вирушимо туди, взявши з собою роботів та місяцеходи», — сказав він.
Брайденстайн також зазначив, що управління працює над новими технологіями, які дозволять космічній техніці бути більш живучою на поверхні Марса, що забезпечить її багаторазове використання.
У 2020 році NASA відправить на Червону планету ще один зонд, який збере більше даних про планету і допоможе вченим розрахувати можливість проживання людини на Марсі.
- Фахівці NASA припинили спроби відновити звʼязок з марсоходом Opportunity. «Одна з найбільш тривалих місій з міжпланетного дослідження дійшла кінця після майже 15 років вивчення поверхні Марса, допомагаючи закласти основу для повернення NASA на Червону планету», — йдеться у повідомленні.
- Марсохід Curiosity передав на землю панораму Марса, «прощаючись» із гірським хребтом, на якому пропрацював рік.
- NASA планує зробити «наступний гігантський стрибок в освоєнні далекого космосу» та зробити ще одну висадку людей на поверхню Місяця.