Луценко: Суд Черкаської області дозволив зарахувати в бюджет 1,5 млрд гривень від спецконфіскації

Автор:
Олена Козаченко
Дата:
Луценко: Суд Черкаської області дозволив зарахувати в бюджет 1,5 млрд гривень від спецконфіскації

Фото iPress.ua

Апеляційний суд Черкаської області дозволив зарахувати до бюджету 1,5 млрд гривень в межах спецконфіскації. Про це генеральний прокурор Юрій Луценко написав у соцмережі Facebook.

«Сьогодні рішенням Апеляційного суду Черкаської області до державного бюджету зараховано в порядку спецконфіскації ще 1,478 млрд гривень», — повідомив Луценко.

Генпрокурор сподівається, що ці кошти будуть спрямовані на закупівлю нового озброєння для армії і прикордонників.

Нагадаємо, в березні 2017 року Краматорський міський суд Донецької області дозволив спецконфіскацію $1,5 млрд оточення колишнього президента Віктора Януковича. За словами Юрія Луценка, гроші Януковича зберігалися на ста рахунках. Як розʼяснив генпрокурор, ці кошти виводилися з країни через низку офшорних юрисдикцій.

Це був перший випадок спеціальної конфіскації в історії України з безпрецедентною сумою коштів. Проте рішення суду було засекречено постановою прокурора Військової прокуратури від 21 березня 2017 року «через заходи безпеки». Через місяць рішення набуло чинності, оскільки його, за словами генпрокурора, ніхто не оскаржував.

  • Центр протидії корупції подав скаргу до Європейського суду із прав людини з вимогою розсекретити рішення про конфіскацію $1,5 млрд екс-президента Віктора Януковича й оприлюднити його в Єдиному реєстрі судових рішень.
  • У січні 2018 року Al Jazeera опублікувала 95-сторінковий документ рішення суду. У ГПУ не спростували і не підтвердили його справжність.
  • 23 жовтня 2017 «Центр протидії корупції» подав позов проти генерального прокурора Юрія Луценка і військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика за незаконне засекречення вироку. Проте суд не задовольнив позов активістів. Сам текст судового рішення про конфіскацію досі залишається невідомим.