«Наша відповідь буде дзеркальною». Путін заявив про вихід з «ракетного» Договору зі США

Автор:
Ольга Матвєєва
Дата:

Президент Росії Володимир Путін провів зустріч з міністрами оборони та закордонних справ Сергієм Шойгу і Сергієм Лавровим. На ній він заявив, що Росія виходить з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД). Про це пише ТАСС.

«Ми вчинимо так. Наша відповідь буде дзеркальною. Американські партнери оголосили про те, що вони припиняють свою участь у договорі, і ми припиняємо», — заявив Путін.

Він також зазначив, що всі спроби ініціювати переговори щодо ДРСМД мають бути припинені.

«Всі наші пропозиції, як і раніше, у цій сфері [обмеження ракет середньої і меншої дальності] залишаються на столі, двері відкриті для переговорів, — сказав президент Росії. — Разом з тим прошу обидва відомства надалі не ініціювати жодних переговорів з цієї проблеми». «Почекаємо, поки наші партнери дозріють для того, щоб вести з нами рівноправний, змістовний діалог з цієї найважливішої тематики — і для нас, і для наших партнерів, і для всього світу», — пояснив він.

Що це за договір?

Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД, РСМД) між СРСР і США був підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні у Вашингтоні.

1 червня 1988 року він набрав чинності. Договір уперше в історії дав змогу ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобовʼязалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої (1000—5500 км) і малої (від 500 до 1000 км) дальності, а також не створювати, не випробовувати й не розгортати такі ракети в майбутньому.

Згідно з договором, всі пускові установки і ракети мали бути знищені протягом трьох років.

  • Держсекретар Майкл Помпео оголосив, що США виходять з договору про ракети середньої і малої дальності (ДРСМД) з Росією 2 лютого 2019 року.
  • НАТО і Росія не змогли розвʼязати спір з приводу нової російської ракети, яка, на думку західних союзників, є загрозою для Європи, через що США може вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД).
  • Державний секретар США Майкл Помпео заявив, що країна припинить свої зобовʼязання за ДРСМД, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання. Цей термін спливає 2 лютого.