Кремль вважає Мадуро легітимним президентом Венесуели

Автор:
Борис Васильківський
Дата:

Пресслужба президента Росії

Ніколас Мадуро, який з 11 січня заступив на другий термін на посаді президента Венесуели, є легітимним керівником країни. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

Пєсков сказав, що вважає передчасним питання про те, чи готова Москва надати Мадуро політичний притулок, якщо той попросить. За його словами, Венесуела також поки не зверталася по допомогу до Росії.

  • 23 січня спікер Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели на тлі масових мітингів громадян проти уряду Мадуро. Президент США Дональд Трамп визнав Гуайдо президентом, також нового главу Венесуели визнали Бразилія, Перу, Колумбія та Канада.
  • Після початку протестів у штатах Португезу, Барінас, Тачира, Амазонас, Болівар і Столичному окрузі, за даними на ранок 24 січня, в зіткненнях загинули 16 осіб.
  • Крім США, Гуайдо підтримали Франція, Аргентина, Бразилія, Канада, Чилі, Колумбія, Коста-Ріка, Гватемала, Гондурас, Панама, Парагвай і Перу, а також Косово, Організація американських держав та Instagram.
  • Крім Росії, не визнали Гуайдо новим лідером Венесуели армія країни, Туреччина та Мексика.
  • Криза у Венесуелі загострилася після смерті глави держави Уго Чавеса. У 2013 році новим президентом став його соратник Ніколас Мадуро, який продовжив політику свого попередника. До початку 2014 року в країні загострилися економічні проблеми (в 2017 році 93% населення країни скаржилися на недоїдання), що призвело до гострої критики правлячого режиму, соціальної та політичної кризи.