З російської колонії Сенцов ставить пʼєсу-антиутопію в Києві та видає книгу

Автор:
Олена Мельник
Дата:
З російської колонії Сенцов ставить пʼєсу-антиутопію в Києві та видає книгу

Ратинський В'ячеслав / УНІАН

Український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений та увʼязнений у Росії, дистанційно ставить пʼєсу в Києві і готує книгу до видання. Про це заявив заступник директора Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) РФ Валерій Максименко, передає ТАСС.

«Олег Сенцов наразі дистанційно керує постановкою своєї пʼєси «Номери», — сказав він.

Також Сенцов планує написати книгу та надіслати до видавництва для публікації збірник оповідань про своє дитинство пʼятьма мовами.

За словами тюремника, у колонії Сенцов перечитує «Війну і мир» Льва Толстого і вивчає англійську мову, готуючись до майбутнього звільнення.

«Що стосується його здоровʼя, то зі здоровʼям [після тривалого голодування] у нього все чудово. Він сповнений сил і творчих планів », — зауважив заступник директора ФСВП.

  • Прем’єра вистави за мотивами п’єси Олега Сенцова «Номери» відбудеться 7 грудня у Довженко-центрі. «Номери» — це антиутопія, сюжет якої безпосередньо пов’язаний із долею її автора. Частина зібраних на виставі коштів йде на допомогу родині Олега.
  • 25 жовтня Олегу Сенцову присудили премію Європейського парламенту імені Сахарова. Її премії — €50 тисяч.
  • У серпні 2015 року російський суд призначив покарання для українського режисера Олега Сенцова — до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням в організації терактів в анексованому РФ Криму. Він свою провину не визнає, а 14 травня 2018 року почав голодувати. Активіст голодував 145 днів і вимагав, щоб влада Росії звільнила 64 українських політвʼязні.