«Святійший Філарет, Патріарх Київський і всієї Русі-України». Синод УПЦ КП затвердив новий титул свого глави

Автор:
Олександр Нечай
Дата:

Палінчак Михайло / УНІАН

Синод УПЦ Київського патріархату 20 жовтня підписав документ, у якому зазначені повна та скорочена форми титулу його голови. Про це йдеться в рішенні, опублікованому на сайті церкви.

На засіданні під головуванням Філарета затвердили дві форми титулу: повну та скорочену. Повна форма звучить як «Святіший і Блаженніший (імʼя), Архиєпископ і Митрополит Києва —Матері міст Руських, Галицький, Патріарх всієї Русі-України, Свято-Успенської Києво-Печерської і Почаївської Лавр Священноархімандрит», скорочена — «Святіший (імʼя), Патріарх Київський і всієї Русі-України». Також можлива форма «Блаженніший Архієпископ (імʼя), Митрополит Київський і всієї Русі-України».

З 1995 року до сьогодні Філарет був Патріархом. Рішення називати себе Архієпископом говорить про зниження статусу Філарета, на яке той пішов свідомо. Журналіст Сакен Аймурзаєв назвав такий вчинок рідкісним і парадоксальним по-християнськи. При цьому всередині структури УПЦ КП Філарет залишиться Патріархом.

Створення в Україні Єдиної помісної церкви підтримують 54% українців. Майже третина українців (30%) вважають, що очолити Єдину помісну церкву повинен предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет.

11 жовтня на засіданні Синоду в Стамбулі Вселенський патріарх вирішив продовжити процедуру надання Томосу для автокефалії (незалежності) Українській православній церкві. Константинопольський патріархат зняв анафему з патріарха УПЦ КП Філарета та митрополита УАПЦ Макарія. Він також вирішив, що приєднання Київської митрополії до РПЦ у 1686 році було незаконним.

Після Синоду екзархи Константинопольського патріарха повернулися в Україну. Вони заявили, що Україна зможе отримати Томос після обʼєднання всіх православних церков та обрання предстоятеля Єдиної помісної церкви.