В Україну повернулися екзархи Константинополя, щоб працювати над останнім етапом перед врученням Томосу

Автор:
Олена Мельник
Дата:
В Україну повернулися екзархи Константинополя, щоб працювати над останнім етапом перед врученням Томосу

Гонтар Володимир / УНІАН

Екзархи Константинопольського патріарха повернулися в Україну і продовжуватимуть роботу, щоб Українська православна церква отримала автокефалію. Про це під час зустрічі з президентом заявив екзарх Даниїл Памфілійський.

Він назвав історичним рішення Синоду, який відбувся 9—11 жовтня у Стамбулі. За його словами, після засідання екзархи знову зустрічалися з патріархом Варфоломієм, і архієпископ ще раз підтвердив намір надати автокефалію УПЦ. Також Константинопольський патріарх просив особисто переказати від нього вітання президенту Петру Порошенку.

«Ми повернулись назад, щоб продовжити працю над останнім етапом, котрий, ми сподіваємось, доведе нас до об’єднавчого собору, а тоді і до вручення новому предстоятелю остаточного документа [Томосу] про незалежність [автокефалію] Української православної церкви», — сказав він.

Екзархи сподіваються на співпрацю з лідерами всіх православних церков в Україні.

«Як і раніше, ми готові до спілкування і надіємося на співпрацю з усіма лідерами УПЦ Київського патріархату і Української автокефальної православної церкви, включно з ієрархами, духовенством та мирянами в лоні Російської православної церкви на сьогоднішній день», — заявив екзарх Даниїл Памфілійський.

11 жовтня Вселенський патріархат зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та митрополита Української автокефальної православної церкви Макарія. Він також вирішив, що приєднання Київської митрополії до РПЦ у 1686 році було незаконним.

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що для надання автокефалії необхідно обʼєднання всіх українських православних церков.

У відповідь представники РПЦ заявили, що не визнають останніх рішень Вселенського патріарха щодо автокефалії для Української православної церкви та зняття анафеми з голови УПЦ КП Філарета. Після цього РПЦ розірвала євхаристійне спілкування із Вселенським патріархатом.

Користувачі соціальних мереж не залишили без уваги цю подію. На думку багатьох, рішення Синоду призведе до повної ізоляції Російської православної церкви.