Гімнаст Ковтун змінив спортивне громадянство — на Олімпіаді-2024 він виборов срібло для України

Автор:
Ірина Перепечко
Дата:

Гімнаст Ілля Ковтун, який на Олімпіаді 2024 року виборов срібну медаль для України, 11 липня офіційно змінив спортивне громадянство з українського на хорватське.

Про це повідомляє Міжнародна федерація гімнастики (FIG).

Що передувало

На початку повномасштабного вторгнення РФ тренер хорватської збірної Владімір Маджаревич запросив українських спортсменів приїхати до міста Осієк і готуватись у місцевому спортивному центрі до Чемпіонату Європи.

Ідея полягала в тому, щоб українці пробули там два місяці. Однак Ковтун разом із тренеркою Іриною Горбачевою вирішили залишитися в місті та живуть і тренуються там вже майже три роки.

«Я відчуваю моральний обов’язок перед людьми в Осієку, перед Володимиром, паном Піпунічем. Тут мене прийняли, я практично жив у них — спав, тренувався і харчувався в залі «Сокол». Коли я здобув олімпійську медаль, мав відчуття, що місцеві люди раділи більше, ніж у мене на батьківщині», — так спортсмен пояснював рішення змінити спортивне громадянство.

Ковтун зазначав, що однієї конкретної причини немає — їх було багато і вони накопичувалися поступово, на рішення вплинула не лише війна.

  • Іллі Ковтуну 21 рік, він родом із Черкас. Він багаторазовий чемпіон Європи серед юніорів. На Олімпіаді-2024 в Парижі він представляв Україну і виборов срібло у вправах на брусах.