Сирія незабаром підключиться до SWIFT після 14 років під санкціями

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Сирію повністю підключать до міжнародної платіжної системи SWIFT протягом кількох найближчих тижнів.

Про це заявив новий голова центрального банку країни Абдулкадер Хусріє в інтервʼю Financial Times.

Це знову зв’яже Сирію з глобальною економікою після 14 років війни та санкцій, які зробили її державою-ізгоєм.

Повернення до системи SWIFT стало першим важливим етапом у межах лібералізаційної реформи сирійської економіки нового уряду — і свідченням того, що нова влада діє швидко, прагнучи повернутися в міжнародну торгівлю та залучити інвестиції після скасування санкцій США минулого місяця.

Хусріє розповів в інтервʼю про дорожню карту реформування фінансової системи та монетарної політики країни з метою відновлення зруйнованої економіки.

«Ми прагнемо зміцнити бренд країни як фінансового центру, з огляду на очікувані прямі іноземні інвестиції у відновлення та інфраструктуру — це має ключове значення», — сказав він.

Сирія була відрізана від глобальних ринків з 2011 року, коли тодішній президент Башар Асад жорстоко придушив народне повстання, що призвело до повномасштабної громадянської війни. Коли Асада було повалено Ахмедом аль Шараа та його союзом повстанців у грудні минулого року, економіка країни перебувала в стані вільного падіння, а державна скарбниця була майже спустошена.

Багато експертів сумнівалися, що збройне угруповання з мінімальним досвідом управління державою зможе її врятувати. Але вже за кілька тижнів після приходу до влади нове керівництво окреслило реформи в напрямку вільного ринку — замість жорстко контрольованої економіки Асада, і продемонструвало відкритість і прозорість, що допомогло привернути іноземних інвесторів, які спочатку остерігалися вести справи з ісламістськими повстанцями.

  • 8 грудня 2024 року сирійська опозиція увійшла в столицю Сирії Дамаск і повалила режим президента Башара Асада — він був при владі 24 роки. Сам Асад утік до Москви.
  • Сирійські повстанці сформували перехідний уряд — його очолив Мухаммед Башир, який керував «Урядом порятунку» — політичною структурою, створеною 2017 року на територіях, що були під контролем сирійської опозиції, насамперед у провінції Ідліб.