Засновник Telegram Павло Дуров оголосив, що його месенджер і компанія штучного інтелекту Ілона Маска xAI домовилися про річне партнерство для розповсюдження чат-боту на основі ШІ Grok серед понад мільярда користувачів.
За це Telegram отримає $300 мільйонів готівкою та акціями від xAI, а також 50% доходу від передплат xAI, проданих через Telegram.
Grok можна буде використовувати, щоб редагувати текст повідомлень, підсумовувати головне в чатах і надісланих файлах, робити фактчекінг, створювати стікери, аватарки профілю тощо. Чат-бот Grok за бажанням може бути закріплений поверх інших чатів. Також ставити запитання чат-боту вдасться через звичайний пошук у верхньому рядку застосунку.
Наприкінці березня 2025 року в Grok оголосили, що чат-бот починає працювати в Telegram для користувачів з преміум-акаунтами. Йому можна ставити запитання, генерувати з його допомогою текст і просто спілкуватися.
Що таке Grok
Мільярдер Ілон Маск був одним із засновників OpenAI — компанії-розробника чат-бота ChatGPT. У 2018 році він залишив раду директорів, посилаючись на конфлікт інтересів через компанію Tesla.
Згодом Маск офіційно оголосив про запуск xAI — власної компанії з досліджень штучного інтелекту. За словами засновника, її мета — «зрозуміти справжню природу Всесвіту». У листопаді 2023 року Маск заявив, що запускає власну модель штучного інтелекту Grok, а потім оприлюднив вихідний код Grok і сказав, що чат-бот вже «шукає правду».
Слово Grok придумав письменник-фантаст Роберт А. Хайнлайн ще в 1961 році. Воно зустрічається в його романі «Чужинець на чужій землі». Зараз його використовують у технічних колах на ознаку глибокого розуміння.