Сполучені Штати й Китай оприлюднили деталі нової торговельної угоди — вона включає, зокрема, послаблення взаємних тарифів.
Про це йдеться в заяві Білого дому від 12 травня.
Так, Вашингтон на 90 днів призупиняє дію додаткових мит на китайські товари на 24% і залишає базову ставку мита на рівні 10%. Деякі додаткові мита, введені у квітні цього року, повністю скасовують.
Пекін вчиняє дзеркально — теж знижує додаткові мита на американські товари на 24% на 90 днів, зберігаючи решту мит на рівні 10%, і скасовує додаткові тарифи, введені у квітні.
Обидві країни зобовʼязуються вжити заходів до 14 травня. Так хочуть зменшити економічну напругу й дати час для подальших переговорів про довгострокові торговельні угоди.
Виконавши заходи, сторони створять механізм для продовження діалогу щодо економічних і торговельних відносин. Ці обговорення можуть відбуватися почергово в Китаї, США або в третій країні за згодою обох держав, йдеться в документі.
Мита Трампа
На початку квітня американський президент Дональд Трамп оголосив, що вводить мита на товари з інших країн. Під нові тарифи потрапили понад 180 країн і територій (не враховуючи Росію, КНДР, Кубу і Білорусь, які вже під санкціями). Для України ввели мито 10%.
Уже 9 квітня Трамп відтермінував мита для всіх, крім Китаю, який отримав найвищі тарифи — 145%, тоді як для більшості країн діє базова ставка у 10%. А в середині квітня Трамп погрожував ввести мита у 245%.
Міністерство фінансів КНР заявило 11 квітня, що підвищить тарифи на всі американські товари з 84% до 125%.
Наприкінці квітня The Wall Street Journal писала, що у Вашингтоні розглядають зниження мит на товари з Китаю до 50—65%, щоб зменшити торговельну напругу, яка виникла після введених президентом Трампом мит. Однак це передбачало багаторівневий підхід.
- Пресслужба Білого дому оголосила про укладення торговельної угоди між США і КНР 11 травня. Домовленостей дійшли після перемовин у Швейцарії.