Блок німецьких консервативних партій ХДС/ХСС 9 квітня досяг угоди з Соціал-демократичною партією Німеччини (СДПН) щодо формування урядової коаліції.
Про це пише Politico.
Угода укладена на тлі інтенсивного тиску на німецьких політиків з вимогою швидко сформувати новий уряд, здатний протистояти історичним викликам, спричиненим торговельною війною президента США Дональда Трампа та загрозою з боку Путіна.
Politico зазначає, що угода укладена через 45 днів після перемоги консерваторів Фрідріха Мерца на дострокових виборах. Це досить швидко як для Німеччини, де післявиборчі коаліційні переговори між партіями, які мають намір сформувати уряд, можуть тривати місяцями.
Завдяки цій угоді лідер правоцентристського «Християнсько-демократичного союзу» (ХДС) Фрідріх Мерц може офіційно скласти присягу канцлера вже в найближчі кілька тижнів.
Як пише Reuters, політсили домовились знизити корпоративний податок з 2028 року та реформувати соціальні виплати.
Оновлено о 16:40. В опублікованому тексті угоди згадується і політика щодо України. Зокрема політсили стверджують, що Німеччина продовжить військову, цивільну та політичну підтримку України, а також братиме участь у відбудові країни.
Крім того, Німеччина підтримує перспективу вступу України до НАТО та створення спеціального трибуналу для належного розслідування та покарання злочину агресії проти України.
Також в угоді наголошується на важливості вступу України до ЄС, оскільки це відповідає спільним інтересам блоку.
- На виборах у Німеччині 23 лютого переміг «Християнсько-демократичний союз» на чолі з Фрідріхом Мерцом. Їм буде потрібно утворити коаліцію з іншою партією, щоб мати більшість голосів і можливість сформувати уряд.
- Під час повномасштабного вторгнення Мерц кілька разів приїжджав в Україну та зустрічався з Володимиром Зеленським. Він підтримує надання і гуманітарної, і військової допомоги, але не готовий говорити про гарантії безпеки або німецьких миротворців. Головна відмінність від чинного уряду — Мерц хоче дозволити поставки в Україну крилатих ракет Taurus Німецько-шведська крилата ракета з дальністю 500 кілометрів. Чинний канцлер Німеччини Олаф Шольц послідовно виступав проти поставок цих ракет Україні, побоюючись ескалації війни.