Працівники «Голосу Америки» подали до суду на Агентство США з глобальних медіа через припинення фінансування

Автор:
Ірина Перепечко
Дата:

Співробітники «Голосу Америки» (VOA) подали до суду проти Агентства США з глобальних медіа (USAGM). Вони заявляють, що закриття медіа, які фінансує уряд США, порушує право на свободу слова та журналістську роботу, яке гарантує американська Конституція.

Про це йдеться в повідомленні «Репортерів без кордонів» (RSF) — міжнародної організації, яка бореться за свободу преси та захист журналістів у всьому світі. Вона виступає проти цензури і допомагає журналістам, які потрапляють під загрозу через свою роботу.

«Репортери без кордонів»разом з працівниками VOA подала судовий позов проти USAGM — це федеральне агентство, яке контролює «Голос Америки». Судовий позов також стосується старшої радниці відомства Карі Лейк та виконувача обов’язків генерального директора Віктора Моралеса.

Вони вимагають, щоб ліквідацію «Голосу Америки» негайно зупинили, а працівників повернули на роботу.

«Авторитарні режими, такі як Кремль і Комуністична партія Китаю, голосно вітають смерть «Голосу Америки». Очевидно, що дії Дональда Трампа сприятимуть більш жорстким репресіям проти журналістів і свободи преси, наражаючи на більшу небезпеку співробітників, кореспондентів, волонтерів і прихильників «Голосу Америки» та «Радіо Свобода», а також їхніх прихильників», — заявила директорка «Репортерів без кордонів» Клейтон Ваймерс.

Що передувало

Президент США Дональд Трамп 14 березня підписав указ про скорочення діяльності семи державних агентств, серед яких USAGM. Воно завідує іноземним мовленням і курує, зокрема, «Голос Америки», «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода». За цим послідувало повідомлення про припинення дії схваленого Конгресом США гранту, що фінансує діяльність цих медіа.

Усіх співробітників «Голосу Америки» відправили в адміністративну відпустку. Йдеться про понад 1 300 журналістів, продюсерів, допоміжний персонал.

  • Раніше американський мільярдер і очільник нового департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск закликав закрити медіа «Радіо Свобода» і «Голос Америки». Тоді він казав, що ніхто не слухає «Радіо Свобода» і «Голос Америки», і називав ці медіа «божевільними лівими радикалами, які розмовляють самі із собою, спалюючи $1 мільярд на рік грошей платників податків США». Уряд США історично зображував «Голос Америки» як противагу іноземній пропаганді та модель вільного, чесного, правдивого висвітлення новин.