Держсекретар США: Україна має ухвалити «важкі рішення» стосовно подальшої мобілізації

Автор:
Анастасія Могилевець
Дата:

Україна має ухвалити «складні рішення» стосовно мобілізації громадян надалі, щоб відбивати атаки РФ, однак ці заходи необхідні, вважає державний секретар США Ентоні Блінкен.

Про це він заявив на пресконференції в Брюсселі 4 грудня.

«Це дуже важливо, тому що навіть за наявності грошей, боєприпасів на передовій мають бути люди, щоб протистояти російській агресії. У нас є зобовʼязання: кожна людина, кожен солдат, якого Україна мобілізує, має пройти навчання й отримати обладнання, необхідне для ефективного захисту країни», — каже посадовець.

Що передувало

Наприкінці листопада Адміністрація президента США Джо Байдена закликала Київ знизити мобілізаційний вік до 18 років з нинішніх 25, щоб швидко наростити чисельність армії.

«Чиста математика» полягає в тому, що Україні треба більше військових для боротьби з повномасштабним вторгненням Москви, сказав анонімний американський посадовець. Він підрахував, що Києву потрібні ще щонайменше 130 тисяч солдатів.

Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван вважає, що не існує жодної зброї, яка могла б змінити хід війни. Натомість Україні треба «збільшити кількість військ на передовій», щоб укріпити позиції, каже він.

В Офісі президента України відповіли, що в таких закликах «немає сенсу» в момент, коли анонсована раніше допомога не надходить вчасно. Союзники мають повний доступ до даних і можуть порівняти обіцяне з реальними обсягами поставок, додали там.

  • У травні в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. «Бабель» детально розповідав і пояснював, що він передбачає. Там, серед іншого, йдеться, що військовозобовʼязані віком до 25 років, які пройшли базову військову службу чи підготовку, можуть мобілізуватися тільки за власним бажанням.
  • Під час презентації Плану стійкості у Верховній Раді Володимир Зеленський анонсував зміну підходів до управління в ЗСУ. Президент підкреслив, що зниження мобілізаційного віку в Україні не буде.