Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду частково задовольнила скаргу захисників на запобіжний захід очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи. Її залишили під вартою, однак заставу зменшили з 500 мільйонів гривень до 300 мільйонів.
Про це повідомляє пресслужба АП ВАКС.
Захист Крупи просив пом’якшити запобіжний захід для неї на підставі начебто незаконного затримання, повідомляє Transparency International Ukraine. Захисники стверджували, що докази злочину буцімто відсутні, а ризики не доведені прокурором. Спробу жінки викинути частину грошей у вікно під час обшуку назвали плітками, адже ці дані не зазначили у протоколі.
На думку сторони захисту посадовиці, застава була «непомірною», адже в неї та її родини заарештували всі кошти та нерухомість. Захист вважає, що рішення ухвалили з порушенням правил підсудності, тож його потрібно скасувати.
Натомість прокурор вважає підозру обґрунтованою — у випадку з незаконним збагаченням детальних обставин з’ясовувати не треба, каже він. Слідство встановило факт незаконного збагачення на 137 мільйонів гривень.
Є ризик, що підозрювана буде переховуватися від правоохоронців та знищувати докази, наголошує сторона обвинувачення. Розмір застави прокурор обґрунтував тим, що реальний майновий стан Крупи перевищує вказаний у декларації та достеменно невідомий. За інформацією прокуратури, знайшли 150 об’єктів нерухомості, зареєстрованих на Крупу, її родичів тощо.
- Під час обшуків у Тетяни Крупи та в її родичів знайшли тільки готівкою майже $6 мільйонів. В робочому кабінеті фігурантки, окрім коштів, виявили медичні документи з ознаками підроблення, а також списки «ухилянтів» із прізвищами та фіктивними діагнозами. У помешканні в неї вилучили коштовні прикраси, документи, які можуть вказувати на відмивання грошей через різні бізнес-проєкти. Під час обшуків керівниця МСЕК хотіла позбутися частини грошей — викинула у вікно дві сумки з $500 тисячами.
- Згодом видання «Цензор.НЕТ» заявило, що Крупа причетна до надання групи інвалідності 51 чиновнику Хмельницької обласної прокуратури. Через це керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника звільнили за власним бажанням, а 22 жовтня і генпрокурор Андрій Костін подав у відставку.