США планують майже щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок $7,1 млрд до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.
Про це під час брифінгу сказала заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.
«Це зобовʼязання, яке взяв на себе президент, і тому департамент продовжує виконувати це зобовʼязання, відправляючи пакети в Україну майже щотижня», — наголосила вона.
Сінгх додала, що Пентагон активно поповнює власні запаси зброї, щоб не знизити обороноздатність Сполучених Штатів.
Відповідаючи на запитання, чи встигнуть Штати доставити все заплановане озброєння до 20 січня, на коли призначена інавгурація Дональда Трампа, чиновниця відповіла, що це залежить від виду озброєння.
«Деякі системи можуть бути доставлені в Україну дуже швидко, і ви бачили, що це відбувається протягом кількох днів або тижнів. Іноді потрібно більше часу, щоб те, що є в наявності, потрапило в Україну, і це може бути довше, ніж тижні, а може бути й місяці. Ви також повинні памʼятати, що у нас є пакети USAID, які ми оголосили. Деякі з них, знаєте, можуть тривати роками», — відповіла вона.
- У квітні Палата представників США проголосувала за військову допомогу Україні майже на $61 мільярд. Цей законопроєкт довго лежав у Конгресі, хоча військова допомога США для України вичерпалася ще наприкінці 2023 року. На що саме йшли гроші з цього пакету — дивіться в інфографіці «Бабеля».
- Наразі США мають можливість надати Україні озброєнь та спорядження ще на понад $9 мільярдів. Зокрема, $7,1 мільярда доступні за програмою PDA Програма Presidential Drawdown Authority — президентське розпорядження, що дозволяє в разі надзвичайних ситуацій надавати оборонні послуги союзникам або передавати військову техніку й озброєння із запасів Пентагону. PDA була основним механізмом, який адміністрація Байдена використовувала для доставки зброї в Україну.Ініціатива сприяння безпеці в Україні або USAI — це програма фінансування Міністерства оборони США для підвищення спроможності України ефективніше захищатися від російської агресії шляхом подальшого навчання її Збройних сил, обладнання та консультативних ініціатив.