Індія і Китай почали відводити війська від спірного кордону в Гімалаях

Автор:
Олександра Амру
Дата:

Індія та Китай почали реалізовувати угоду про припинення військового протистояння на їхньому спірному кордоні в Гімалаях.

Про це пише Reuters.

У межах підписаної угоди війська, які перебували навпроти одне одного у двох точках на кордоні в індійському регіоні Ладакх на заході Гімалаїв, почали відходити, повідомило інформагентству джерело в індійському уряді.

Процес почався в середу і, за словами неназваного високопосадовця індійської армії, має завершитися до кінця місяця.

На полях саміту БРІКС у російській Казані цього тижня також відбулися перші за пʼять років офіційні переговори між президентом Китаю Сі Цзіньпіном і премʼєр-міністром Індії Нарендрою Моді. Угода й зустріч можуть свідчити про найбільшу за чотири роки відлигу у відносинах між двома країнами.

Жодна сторона не оприлюднила подробиці нової угоди, покликаної допомогти покращити політичні й економічні зв’язки після смертоносної сутички між військовими та прикордонниками Індії й Китаю на північному кордоні Індії чотири роки тому. Тоді загинули 20 індійських і четверо китайських військових.

У середу Сі Цзіньпін і Моді домовилися посилити комунікацію та співпрацю, щоб сприяти вирішенню конфлікту.

Раніше Індія розірвала пряме повітряне сполучення з Китаєм, заборонила сотні китайських мобільних застосунків і своїми кроками фактично унеможливила економічну співпрацю.

Два джерела в індійському уряді заявили, що тепер Індія розгляне можливість відкрити небо та видавати швидкі дозволи на візи, щоб закріпити в такий спосіб послаблення напруженості між країнами. Проте Нью-Делі досі неготовий найближчим часом скасувати всі кроки, які він вжив проти Пекіну.

  • У 1962 році розпочалася китайсько-індійська високогірна прикордонна війна. Причиною стала неврегульованість питання щодо лінії кордону між колишньою Британською Індією і Тибетом. Спірними вважалися дві ділянки. Одна з них розташована в північно-східній частині Кашміру, а інша — у північній частині сучасного штату Аруначал-Прадеш. З того часу спірний кордон завжди був подразником у відносинах між країнами.