Україна успішно завершила операцію з реструктуризації державного і гарантованого державою боргу на майже $20,5 мільярда.
Про це повідомили Міністерство фінансів і Лондонська фондова біржа.
Процес реструктуризації включав обмін 13 серій державних єврооблігацій та однієї серії гарантованих державою єврооблігацій «Укравтодору» на суму приблизно $20,5 мільярда (майже $24 мільярди з урахуванням капіталізованих відсотків) на вісім нових серій єврооблігацій номінальною вартістю $15,2 мільярда.
Завдяки цій угоді державний і гарантований державою борг України скоротився майже на $9 мільярдів. Це означає номінальне зниження вартості боргу на 37% з першого дня дії угоди таі зниження чистої приведеної вартості боргу на приблизно 60% (при ставці дисконтування 14%). Це одне з найбільших списань боргу сереж нещодавніх реструктуризацій суверенного боргу.
Боргові виплати зменшуються на 93%, що призведе до економії $11,4 мільярда протягом наступних трьох років. Водночас витрати на обслуговування і погашення боргу до 2033 року зменшаться на 77%, що дозволить заощадити загалом $22,8 мільярда.
- У серпні 2022 року власники єврооблігацій погодились на дворічне відтермінування виплат і строків погашення за ними. Україна досягла такої домовленості щодо майже 75% від сукупної основної суми цінних паперів, що перебувають в обігу. Більшість кредиторів України призупинили зобовʼязання з виплати до 2027 року.
- У жовтні 2023 року Reuters повідомило, що Україна обговорює з іноземними власниками облігацій плани реструктуризації боргу в обсязі $20 мільярдів і можливість залучення нового фінансування.
- У травні The Wall Street Journal написала, що іноземні кредитори України хочуть відновити виплати за держборгом вже у 2025 році, але в червні кредитори відмовились від реструктуризації. Відтоді тривали активні переговори щодо реструктуризацїі.