Польща заявила, що не збиватиме російські ракети без рішення НАТО. Таку можливість раніше прописали в безпековій угоді з Україною

Автор:
Оля Березюк
Дата:

Польща не збиватиме в українському повітряному просторі російські ракети, що летять у бік Польщі, без рішення всього НАТО.

Про це заявив в інтервʼю «Польському радіо» міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

Міністр наголосив, що Польща не буде ухвалювати жодних рішень з цього питання самостійно, і що це має бути рішення НАТО в цілому.

Він додав, що наразі такої згоди в НАТО немає, і вказав на позицію Білого дому, який заявив, що не хоче ескалації конфлікту.

«Звісно, ​​щодо ракет на території Республіки Польща існують інші процедури. Тоді це наше рішення», — наголосив Косіняк-Камиш.

  • Можливість перехоплення ракет, які летять в напрямку Польщі, 8 липня прописали в безпековій угоді України та Польщі. У тексті йшлось про «двосторонній діалог з іншими партнерами, спрямований на вивчення обґрунтування та доцільності можливого перехоплення в повітряному просторі України ракет».
  • Премʼєр Польщі Дональд Туск пояснював, що в документі прописали саме «бажання, потребу такої розмови» й зазначив, що такі дії «вимагають спільної натовської відповідальності».