В Україні офіційно запустились Сили безпілотних систем. Новий рід військ почав рекрутинг

Автори:
Костя Андрейковець, Олександр Мʼясищев
Дата:

В Україні офіційно запустився новий рід військ у структурі Збройних сил — Сили безпілотних систем (СБС).

Про це повідомляє кореспондент «Бабеля», який був на презентації СБС.

СБС — це перший у світі рід військ, що використовує в своїй бойовій роботі повітряні, морські надводні / підводні, наземні безпілотні та роботизовані системи.

Логотипом нового роду військ обрали сталеву ластівку — «миролюбне створіння, що перетворюється на холоднокровну машину помсти для кривдників», пояснили у СБС. Це зображення згенерував штучний інтелект, що символізує акцент на технологіях та їх роль у сучасній війні.

«Сьогодні Україна створила прецедент, якого не було з моменту створення літаків», — прокоментував створення військ командувач СБС, полковник Вадим Сухаревський. Він додав, що за прикладом України ціла низка країн також створює свої безпілотні підрозділи та розвиває виробництво.

Перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк зазначив, що безпілотні системи допоможуть захистити життя військових та уражати противника на всю глибину від бойових порядків до Уралу.

Сухаревський додав, що за 2024 рік Збройні сили отримали в шість разів більше дронів, ніж за весь попередній рік. Він заявив, що план із постачання мільйона FPV-дронів протягом року буде виконано і перевиконано. Наразі законтрактовано і закуповуються вироби більш ніж 125 виробників безпілотних систем, зауважив командувач.

СБС запустили офіційний сайт, YouTube-канал, Telegram-канал та почали рекрутинг.

  • Президент України підписав указ про Сили безпілотних систем 6 лютого 2024 року. Керівник Мінцифри Михайло Федоров назвав це рішення надважливим та історичним, оскільки воно стане «потужним поштовхом до технологічного та інноваційного розвитку».
  • Вадима Сухаревського командувачем Сил безпілотних систем ЗСУ призначили 10 червня.