В Україні відключатимуть світло протягом усієї наступної доби

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

Упродовж наступної доби, 23 травня, по всій території України відключатимуть електроенергію для населення та бізнесу.

Про це повідомили в «Укренерго».

Причиною майбутніх відключень назвали прогнозовану щільну хмарність у більшості регіонів України, через яку сонячні електростанції знизять виробництво електроенергії. А це збільшить дефіцит в енергосистемі.

Світло відключатимуть при перевищенні визначених лімітів обсягів споживання, які «Укренерго» щовечора доводить до кожного обленерго.

Дізнатися про відключення в областях можна в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах.

Атаки на українську енергетику

Під час масованого обстрілу України в ніч на 11 квітня росіяни повністю зруйнували Трипільську ТЕС у місті Українка на Київщині. Відтак ПАТ «Центренерго» втратило 100% генерації. До нього входять:

  • Зміївська ТЕС на Харківщині (знищили росіяни);
  • Трипільська ТЕС на Київщині (знищили росіяни);
  • Вуглегірська ТЕС на Донеччині (захопили росіяни).

22 березня російські окупанти вчинили найбільшу від початку повномасштабного вторгнення комбіновану атаку на українську енергосистему. У Харкові тоді стався блекаут. Серед іншого, окупанти вдарили по Дніпровській ГЕС, але загрози прориву греблі немає. Обидві станції, які входять до складу ДніпроГЕС (ГЕС-1 і ГЕС-2), припинили роботу, водночас ГЕС-2 зазнала критичних пошкоджень.

Після цього росіяни ще кілька разів атакували критичну інфраструктуру. У ніч на 8 травня російські війська масовано атакували Україну ракетами й дронами. Ціллю стали обʼєкти генерації та передачі електроенергії в Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській та Вінницькій областях. Потім дві ГЕС вивели з експлуатації.