ЦАХАЛ звільнив двох офіцерів, які допустили удар по волонтерах у Газі

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Армія оборони Ізраїлю завершила розслідування про атаку на гумконвой World Central Kitchen,

Організація забезпечує харчуванням постраждалих від стихійних лих і військових конфліктів.
де загинули семеро співробітників місії.

Розслідування встановило, що сили ЦАХАЛ ідентифікували озброєного чоловіка на одній із вантажівок гуманітарного конвою, а потім помітили ще одного. Після того, як машини покинули склад, де розвантажували допомогу, один з командирів помилково припустив, що озброєні люди перебувають всередині супроводжувальних машин і це, ймовірно, терористи ХАМАС.

Сили не ідентифікували транспортні засоби, про які йдеться, як пов’язані з WCK. Відтак вони націлилися на три машини гуманітарної допомоги.

«За висновками слідства, інциденту не мало статися. Ті, хто схвалив удар, були переконані, що ціллю є озброєні оперативники ХАМАС, а не співробітники WCK. Удар по транспортних засобах для надання допомоги є серйозною помилкою, яка суперечить стандартним операційним процедурам», — йдеться в заяві.

Армія вважає, що не було достатньо даних, щоб вважати авто World Central Kitchen законною ціллю і відкривати по них вогонь.

Саме рішення про нанесення другого і третього ударів по колоні порушило «оперативний порядок».

Командира вогневої підтримки бригади у званні майора та начальника штабу бригади у званні полковника вирішили звільнити, а командиру бригади, командиру 162 дивізії та командиру Південного командування винесуть догани.

ЦАХАЛ також показав маршрут колони волонтерів і місце, де їх атакували.