Обстріл 22 березня став найбільш руйнівним за весь час вторгнення. ДТЕК втратив половину генерації електроенергії

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Російська атака на енергосистему України в пʼятницю, 22 березня, стала найбільшою за весь час повномасштабного вторгнення. ДТЕК втратив половину генераційних обʼєктів.

Про це заявив генеральний директор YASNO Сергій Коваленко в ефірі телемарафону.

«Якщо говорити про групу ДТЕК, то втрачено 50% генераційних обʼєктів. Скільки треба часу і грошей на відновлення — будемо зʼясовувати ще декілька днів. Точно можу сказати, що цей процес займе не день, не тиждень і не місяць», — йдеться в повідомленні.

Вночі та вранці 22 березня росіяни обстрілювали енергетичну інфраструктуру в кількох регіонах одночасно.

«Ворог бив одразу по двох частинах системи — генеруючій та розподільчій. Якщо почати з першої, то було уражено кілька типів генерації — близько 20 підстанцій та ДніпроГЕС. Багато ударів прийшлося на трансформатори й мережеві вузли, що розподіляють енергію. Тому цю атаку можна вважати комплексною, оскільки вона знижує здатність нашої системи генерувати й передавати», — заявив він.

  • 22 березня росія вчинила найбільшу від початку повномасштабного вторгнення комбіновану атаку на українську енергосистему. У Харкові стався блекаут. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що російські війська запустили по Україні понад 60 безпілотників і майже 90 ракет різних типів. Сили ППО збили 92 цілі зі 151.