Премʼєр Польщі не збирається «закривати» кордон з Україною. Фермери анонсували протест по всій країні

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Польські фермери на переговорах із премʼєр-міністром Дональдом Туском не дійшли згоди щодо припинення страйків. Тому фермери анонсують великий протест по всій країні.

Як передає «Радіо Свобода», на переговорах Туск сказав, що не збирається «закривати» кордон з Україною, але намагатиметься переконати Єврокомісію щодо «Зеленого курсу». Він пропонує фермерам підтримку з державного бюджету.

Фермери незадоволені. Вони кажуть, що порозуміння з урядом немає, тому планують зупинити рух по всій країні.

«Стоїмо далі на барикадах, протестуємо. На 20 березня анонсуємо протест у всій Польщі, у кожній ґміні, у кожному повіті. Від 07:00 до 19:00 вся Польща зупинитися. Діти не доїдуть до шкіл, люди не доїдуть до роботи, але ми не маємо іншого виходу», — заявив фермер Станіслав Барна після зустрічі з Туском.

Наступна зустріч у форматі «уряд — фермери» призначена на понеділок, 11 березня. У ній візьмуть участь приблизно 10 представників аграріїв. На цій зустрічі мають напрацювати механізм компенсацій за зерно, яке залишається на складах у фермерів.

  • З кінця 2023 року фермери в Європі та Польщі протестують проти «Зеленого курсу» ЄС (European Green Deal), який накладає на фермерів низку обмежень. Польські фермери також блокують пункти пропуску на кордоні з Україною і не пропускають вантажівки. Вони заявляють про наплив дешевої сільськогосподарської продукції, яка не відповідає нормам ЄС, і вимагають заборонити експорт.
  • Україна ж заявляє, що агропродукція в Польщу не потрапляє, а йде транзитом.
  • У березні 2024 року лунали заяви про можливе закриття кордону з Україною, однак в Мінекономіки України це спростували. 7 березня Туск заявив, що вимоги польських протестувальників щодо повної блокади кордону з Україною чи повної відмови від Європейського зеленого курсу є неприйнятними.