Сенат США повторно перегляне законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. Розгляд відбудеться без міграційної реформи та безпеки кордону — голосуватимуть сьогодні, 8 лютого.
Про це повідомила посол України у США Оксана Маркарова.
Напередодні увечері Сенат США провалив процедурне голосування за законопроєкт, що передбачає допомогу Ізраїлю, Україні й посилення заходів контролю на південному кордоні Штатів. Пакет на $118 млрд передбачав надання Україні $60 млрд та містив імміграційну реформу, якої вимагали республіканці.
За даними Маркарової, американські законодавці 58 голосами проти 41 підтримали процедурне рішення, яке потрібне для винесення на голосування питання щодо припинення дебатів і розгляд «чистого» законопроєкту про міжнародну допомогу США без міграційної реформи, внесеного сенаторкою Патті Мюррей. Вона наголосила, що для цього потрібно буде 60 голосів.
За словами посла, попередній законопроєкт не підтримали через відсутність голосів за угоду щодо міграційної реформи, над якою перемовники працювали останні місяці.
Повторний перегляд документа, але вже без міграційної реформи, відбудеться у Сенаті у четвер о 19:00 (за Києвом).
- 20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на приблизно $106 мільярдів. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 мільярда, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 мільярда), а також надання коштів на безпеку південного кордону США. Однак розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю над міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що «ставки надто високі».