Повітряні сили ЗСУ поки що не підтверджують використання росією балістичних ракет із КНДР

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Повітряні сили ЗСУ поки що не підтверджують використання росією балістичних ракет із Північної Кореї.

Речник ПС Юрій Ігнат заявив в ефірі телемарафону, що фахівці вивчають уламки, але на це потрібен час. Наприклад, щоб встановити, чим били — «Іскандером» чи С-300, потрібно кілька днів, зауважив він, оскільки ракети розлітаються на маленькі фрагменти.

«Заява відповідна від Сполучених Штатів була. Тому фахівці вивчатимуть певні якісь уламки, і тоді вже можна буде казати, чи є такий факт, чи немає. Поки що не можу цього підтвердити», — сказав речник.

Ігнат також заявив, що багато озброєння в КНДР — радянське або ідентичне російському, як й іранське, тому збивати ракети їхнього виробництва можна. «Тому очікувати чогось новішого навряд чи варто. Від того ж таки «Іскандера», можливо, відрізняється чимось, але не надто», — додав він.

  • 4 січня західні медіа написали, що росія отримала партію балістичних ракет з КНДР (кілька десятків) і пускові установки до них. Також вони писали, що до такої ж угоди Москва близька з Іраном.
  • Того ж дня США офіційно заявили, що росія має балістичні ракети малої дальності від КНДР і запускала їх по Україні — першу 30 грудня 2023 року (впала на Запоріжжі) і кілька інших 2 січня під час масованої ракетної атаки. Якщо брати до уваги заяву про ракети малої дальності, найімовірніше, йдеться про балістичні ракети KN-23, вони ж «Хвасон-11Ga».
  • Через це США 10 січня збирають засідання Радбезу ООН і готують нові санкції.