У Великій Британії вперше за 50 років дозволять продавати вино у пінтах

Автор:
Олександра Опанасенко
Дата:

У Великій Британії знову дозволили продавати вино у пінтах. Пляшки обʼємом 568 мл зʼявляться на полицях супермаркетів, а також у пабах, клубах і ресторанах — це стало можливим після виходу Великої Британії зі складу ЄС.

Про це повідомив британський уряд.

У 2024 році винороби Великої Британії зможуть продавати свою продукцію в пляшках обʼємом 200, 500 та 568 мл. При цьому для бізнесу не буде юридичного зобовʼязання продавати вино у пінтах.

Пляшки вина обʼємом у пінту продавались у Великій Британії до її приєднання до Спільного ринку Європейського Союзу у 1973 році. Їх, як вважають, також полюбляв один із найвідоміших британських премʼєр-міністрів Вінстон Черчилль.

Повернення до пінт, а також до інших імперських мір стало одним із аргументів прихильників виходу Британії з Євросоюзу. Наразі тихе вино не можна продавати у пляшках обʼємом 200 мл, а ігристе — 500 мл. За законом, паби повинні продавати вино в малих (125 мл), середніх (175 мл) або великих (250 мл) склянках.

  • Британські піддані проголосували за вихід з Євросоюзу ще влітку 2016 року. Опівночі проти 1 лютого 2020 року Британія покинула ЄС. 24 грудня 2020 року Європейському Союзу і Великій Британії вдалося домовитися про торгову угоду — економічні умови, за якими сторони діятимуть після Brexit. Угода базується на вільній торгівлі з нульовими тарифами та квотами.
  • У березні 2023 року Велика Британія та ЄС підписали «Віндзорську угоду» — план ослаблення торгової напруги після Brexit. План спрямували на вирішення багатьох проблем із системою управління Північною Ірландією після Brexit і на те, щоб переконати профспілкових активістів у регіоні повернутися до взаємодії з урядом.