Євросоюз ще на пів року продовжив економічні санкції проти Росії
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Westend61 / Getty Images
Європейський Союз продовжив економічні санкції проти Росії через дестабілізацію ситуації в Україні ще на пів року — до 31 липня 2022 року.
Відповідне рішення було ухвалено 13 січня, за результатами оцінки виконання Мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі, повідомляється на сайті Ради ЄС.
Йдеться про обмеження доступу до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для деяких російських банків і компаній, заборону фінансової допомоги і брокерської діяльності російським фінансовим установам.
Санкції також забороняють прямий або непрямий імпорт, експорт або передачу всіх матеріалів оборонного призначення і встановлюють заборону на товари подвійного призначення для використання у військових цілях або для кінцевих користувачів військового призначення в Росії.
Водночас обмежено доступ Росії до деяких чутливих технологій, які можуть бути використані в енергетичному секторі, наприклад, при видобутку і розвідці нафти.
- Уперше економічні санкції впровадили 31 липня 2014 року терміном на рік у відповідь на «дії Росії, які дестабілізують ситуацію в Україні».
- 12 січня у Конгресі США опублікували законопроєкт про санкції проти Росії на випадок вторгнення до України. Там вказаний чіткий перелік заходів, які можуть бути застосовані проти РФ у разі ескалації конфлікту. Зокрема, пропонується ввести персональні санкції проти Путіна, прем’єр-міністра РФ, міністра оборони, міністра закордонних справ, головнокомандувача та багатьох інших командувачів російських військ.
- Росія зосередила навколо України групи військ чисельністю понад 100 тисяч і продовжує стягувати війська. Західні ЗМІ повідомляють, що в масштабному вторгненні можуть брати участь до 175 тисяч російських військових. Також Росія посилює угруповання бойовиків «ЛНР» і «ДНР».
- Росія вимагає гарантії від НАТО щодо нерозширення на схід Європи, а 21 грудня міністр оборони РФ заявив, що американські ПВК «готують на Донбасі провокації з хімічною зброєю». У США цю заяву спростували.
- Захід категорично відхиляє прохання Росії надати гарантії про нерозширення НАТО та неприйняття України чи будь-якої іншої держави до складу НАТО.