Facebook видалила сторінку збройних сил Мʼянми, які вчинили у країні переворот
- Автор:
- Ангеліна Шеремет
- Дата:
Соціальна мережа Facebook у неділю, 21 лютого, видалила головну сторінку збройних сил Мʼянми, які вчинили військовий переворот 1 лютого. Про це повідомляє Reuters.
Офіційна назва збройних сил Мʼянми — Татмадау. Їх сторінка True News на момент написання матеріалу не доступна.
«Відповідно до нашої глобальної політики, ми видалили з Facebook сторінку Tatmadaw за неодноразові порушення наших стандартів спільноти, що забороняють підбурювання до насильства та координування заподіяння шкоди», — йдеться в заяві представника Facebook.
Нагадаємо, 20 лютого поліція і солдати обстріляли демонстрантів, які протестували проти військового уряду. Тоді, як пише BBC, загинуло двоє людей, загальна кількість зросла до трьох (першою померла дівчина, якій вистрілили в голову).
Facebook в останні роки співпрацювала з активістами за громадянські права і демократичними політичними партіями в Мʼянмі. У 2018 року вона заблокувала сторінку головнокомандувача армії Мін Аун Хлайна — нині військового керівника — і 19 інших старших офіцерів і організацій.
Напередодні листопадових виборів Facebook оголосила про закриття мережі з 70 фальшивих акаунтів і сторінок, якими керували військові. На сторінках публікували позитивний контент про армію та критику лідерки країни Аун Сан Су Чжі і її партії.
- Мʼянма — це країна з 54-мільйонним населенням, що межує з Бангладеш, Індією, Китаєм, Таїландом і Лаосом. З 1962 до 2011 року нею прямо чи опосередковано керував репресивний військовий уряд, що викликало міжнародний осуд і запровадження санкцій.
- 1 лютого 2021 року в Мʼянмі стався військовий переворот. Владу у країні захопили армія і генерал Мін Аун Хлайн. Військові виступили проти голови уряду Аун Сан Су Чжі, партія якої перемогла на виборах у листопаді 2020 року. Військові затримали членів уряду, ввели воєнний режим і заблокували соцмережі. У країні почалися масштабні протести, які переросли в сутички з поліцією.
- США заявили про введення санкцій проти режиму військових, а в ООН повідомили про наявність доказів застосування бойової зброї проти мітингувальників. Станом на 21 лютого на протестах померло троє людей.