Разумков пояснив, чому вносив законопроєкт щодо КСУ, альтернативний президентському: мав стати проміжним кроком
- Автор:
- Вікторія Мартинюк
- Дата:
УНІАН / Кузьмін Олександр
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що його законопроєкт про Конституційний суд, який був внесений одразу після проєкту президента для вирішення конституційної кризи, мав стати «проміжним кроком».
Про це він сказав в інтервʼю «Бабелю».
«Його не проголосували з низки причин — його блокували, я захворів. Ми пішли іншим шляхом — створили робочу групу. За результатами її роботи ухвалили два законопроєкти — про повернення електронного декларування та про нормалізацію роботи Національного агентства із запобігання корупції», — розповів Разумков.
За його словами, наступний, третій етап — це вже питання про КСУ. І там, наголошує Разумков, усе «набагато складніше».
«У першому читанні законопроєкт про конституційні процедури не підтримали і відправили на доопрацювання. Сподіваюся, він повернеться в зал у найближчому майбутньому», — зазначив спікер.
Нагадаємо, після скандального рішення КСУ наприкінці жовтня президент Володимир Зеленський подав до Ради як невідкладний законопроєкт, у якому пропонував розпустити чинний склад суду. Разумков виступив проти і разом із групою депутатів подав альтернативний проєкт про відновлення е-декларування. У підсумку 27 січня Зеленський відкликав з розгляду парламенту свій законопроєкт.
- 27 жовтня 2020 року Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- 4 грудня Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації — депутати ухвалили законопроєкт, який передбачає штраф та обмеження волі, але не увʼязнення. У НАЗК розкритикували документ за мʼякість і попросили Зеленського накласти вето.
- 28 січня 2021-го в Раді не вистачило голосів для підтримки в першому читанні законопроєкту про конституційну процедуру, мета якого — вирішити проблему з Конституційним судом.