США можуть розпочати вакцинацію вже наступного тижня. Регулятори готові схвалити розробку Pfizer
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
Marco Verch / Flickr
Управління з продовольства і медикаментів США готове схвалити вакцину від коронавірусу, розроблену компаніями Pfizer і BioNTech. Незалежні експерти розглянули дані випробувань, тож масову вакцинацію американців можуть розпочати вже в понеділок.
Про це повідомляє Business Insider.
Наразі чиновники працюють над завершенням екстреного дозволу для поширення американсько-німецької мРНК-вакцини від коронавірусу, яка стане першою на континенті. Імунізацію населення можуть розпочати вже наступного тижня.
«Ми можемо побачити вакцинацію людей вже у понеділок або вівторок наступного тижня», — оголосив міністр охорони здоров’я США Алекс Азар.
Одразу після схвалення вакцини ініціатива Operation Warp Speed, що відповідає за щеплення в США, буде готова доставити в країну близько трьох мільйонів доз. До початку березня планують прищепити 100 мільйонів громадян.
Наразі регулятори ще розглядають документи на екстрене схвалення, яке подала інша компанія-розробник мРНК-вакцини Moderna. Її препарат також виявив високу ефективність у випробуваннях.
- Остаточні дані досліджень показали, що ефективність вакцини від коронавірусу, розробленої американською компанією Pfizer і німецькою BioNTech, зросла до 95%.
- У Великій Британії вперше на Заході почалася масова вакцинація від коронавірусу. Першою людиною, якій зробили щеплення, стала 90-річна мешканка Північної Ірландії. Однак у перші дні вакцинації у двох людей виникли некритичні ускладнення, і лікарі радять не робити щеплення алергікам.
- Вакцину Pfizer схвалили також у Канаді та в Ізраїлі. 9 грудня до аеропорту Тель-Авіва прибула партія з понад 100 тисяч доз, але масову вакцинацію поки не починають. Щеплення в Канаді розпочнуться з 15 грудня.
- Україна веде переговори з Pfizer і Moderna, щоб отримати вакцини, а також просить США надати вакцину «у режимі тестування».
- В Україні вакцинація від коронавірусу повинна стартувати орієнтовно 1 березня 2021 року, якщо терміни поставок вакцини не зміняться.
- За останній рік коронавірус мутував у 7 різних штамів. Жоден із них поки не стійкий до вакцини.