Журналіст Бутусов прийняв пропозицію роботи в Міноборони і оприлюднив свою програму дій
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Журналіст Юрій Бутусов прийняв пропозицію Міністерства оборони про роботу.
Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook та опублікував свою програму дій, яка складається з 12 пунктів.
«Я розумію, якщо керівництво Міноборони під час війни визнає свою нездатність впоратися з проблемами управління без мене, журналіста, і пропонує високу посаду, то як відповідальний громадянин, я зобовʼязаний прийняти цю пропозицію. Чекаю запрошення до міністра або до президента. Я готовий навести лад у Міноборони», — заявив він.
Також Бутусов зазначив, що, оскільки всі посади директорів департаментів за законом можуть бути зайняті винятково на конкурсних засадах, Міноборони не може гарантувати йому будь-яку з цих посад, бо це буде корупцією, тож наразі «відкриті тільки посади міністра та заступників міністра».
Серед пунктів його програми — через провали спецоперацій провести розслідування на наявність можливих російських шпигунів, аудит дій Міноборони за 2020 рік у фінансовій сфері, встановлення причин зриву держоборонзамовлення, розробка військової доктрини, створення групи військових та цивільних експертів з низки питань, підготовка програм розвитку ЗСУ, реформа територіальної оборони та реформа Міноборони тощо.
- 18 серпня журналісти Юрій Бутусов, Яніна Соколова та видання «Українська правда» і «Дзеркало тижня» писали про зрив спецоперації Служби безпеки та військової розвідки із затримання російських найманців з «ПВК Вагнера», яких зрештою затримали в Білорусі та видали Росії. Українські спецслужби начебто готували масштабну операцію з їхнього затримання, для чого виманили бойовиків у Білорусь. Однак після того, як силовики доповіли про ці плани Офісу президента, спецоперація провалилася. Згодом Соколова опублікувала другу частину записів «вербування» російських бійців з «ПВК Вагнера».
- У зриві операції, за інформацією журналістів, були винні голова Офісу президента Андрій Єрмак і президент Володимир Зеленський, який послухав Єрмака. Інформацію про причетність України згодом спростували в Офісі президента, особисто Андрій Єрмак, Служба зовнішньої розвідки та СБУ.
- Ексголова Офісу президента України Андрій Богдан в інтерв’ю підтвердив існування спецоперації із затримання бійців «ПВК Вагнера». Він також підтвердив зрив операції після телефонного дзвінка з «найближчого оточення» президента Володимира Зеленського.
- 8 грудня на сторінці Міністерства оборони України у Facebook з’явилася пропозиція Юрію Бутусову «зайняти одну з міністерських позицій у сферах, на яких фокусується його фахова увага».