Суддя Головатий заявив, що не брав відвід під час голосування КСУ, бо «конфлікту інтересів немає». НАЗК каже про зворотне
- Автор:
- Вікторія Мартинюк
- Дата:
Палинчак Михаил / POOL
Заступник голови Конституційного суду Сергій Головатий, у декларації якого НАЗК виявило невідповідність, заявив, що він не брав самовідвід під час голосування КСУ, бо в нього «не було конфлікту інтересів». Про це він заявив у коментарі «Радіо Свобода».
Головатий стверджує, що в його декларацій не було встановлено жодних порушень, а був лише лист від НАЗК із проханням пояснити суму.
За словами Головатого, невідповідність на понад 3,6 млн гривень, яку НАЗК виявило під час перевірки його декларації, є наслідком «технічної помилки». Він стверджує, що припустився її, заповнюючи документ, коли у графу «загальний дохід» була внесена цифра, яка відповідає сумі сплачених ним податків. Про це він поінформував НАЗК на початку жовтня.
«Конфлікт інтересів — це завжди конфлікт між займаною публічною посадою і приватним інтересом, який переслідує особа. Тому в мене немає конфлікту інтересів», — сказав Головатий.
Він також додав, що перевіряти норму закону на конституційність було не його приватним інтересом, а його професійним обов’язком, і наголосив, що після засідання 27 жовтня не голосував за ухвалене судом рішення.
Проте глава НАЗК Олександр Новіков вважає, що суддя виступив проти рішення, щоб приховати свої дії.
Нагадаємо, раніше в НАЗК заявили про наявність конфлікт інтересів у Головатого під час ухвалення рішення. Відомство виявило ознаки декларування недостовірної інформації — у його декларації за 2019 рік виявили недостовірні відомості щодо 3,6 млн гривень.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість з яких — з «Опозиційної платформи — За життя». Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- У НАЗК заявили, що рішення суду блокує оголошення переможців місцевих виборів.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду з 00:00 30 жовтня НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій — реєстр не працював з вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.