В Україні офіційно зареєстрували 17 випадків захворювань на штам «Дельта»
ПЛР-системи для діагностування «Дельти» поки є тільки в Києві. Україна отримала їх минулого вівторка, 20 липня, — близько двох тисяч систем безплатно передала ВООЗ. Тест на «Дельту» роблять уже після ПЛР-тесту на коронавірус, результат отримують протягом шести годин. Наразі до столиці щотижня передають певну кількість тестів із зон аномальної захворюваності, від людей з дуже важким перебігом хвороби та від частини тих, хто повертається з-за кордону. Невдовзі уряд планує закупити такі тести та передати їх областям.
МОЗ сподівається до кінця літа зробити ще понад шість мільйонів щеплень, щоб повністю вакцинувати пʼять мільйонів людей. Хоч це майже вдвічі більше щеплень, ніж зроблено від початку літа, уряд покладається на розгортання мережі пунктів щеплення
Комбінувати вакцини в Україні можна лише за направленням лікаря. А він може дозволити вколоти після однієї вакцини іншу, лише якщо перша доза істотно зашкодила здоров’ю або якщо такої ж вакцини в найближчих пунктах щеплення немає
Скасовувати обовʼязкове носіння медичних масок у публічних місцях МОЗ не планує, хоч спалаху захворюваності на ковід в Україні наразі немає. Цей крок розглядатимуть лише тоді, коли вакцинують більшість населення країни. Восени чи взимку цього ще не станеться.
Ідею надавати повністю вакцинованим людям привілеї ще розробляють. Найімовірніше, уряд зупиниться на варіанті індивідуального QR-коду, який показуватиме, що людина вакцинована або нещодавно перехворіла на COVID-19, має негативний результат ПЛР- чи антиген-тесту. Ці коди зможуть використовуватись як пропуск на певні публічні заходи чи у громадські місця. Однак треба врахувати й те, що частина українців не можуть вакцинуватись через медичні протипоказання. Як тут уникнути конфлікту з правами людини — урядовці поки міркують.
Найкраща вакцина для «Бабеля» — ваш донат!
Читайте також:
- Україна провакцинувала від ковіду 6% населення. Інші країни більше? Деякі — так, але усім заважають антивакцинатори. Розповідаємо, як уряди вмовляють робити щеплення (платять гроші, розігрують Tesla або корів)
- В Європі провели «експериментальні» концерти та рейви — ковідом майже ніхто не заразився. Вірус не такий небезпечний? Ні, є проблема в цьому «майже»
- Українські конспірологи вірять у літаки з хімікатами, шукають секретні лабораторії та не бояться коронавірусу. Ми сходили на їхні мітинги й тепер боїмося конспірологів — підозрілий репортаж