Чинний міністр фінансів Сергій Марченко Ексміністр фінансів Ігор Уманський
УНІАН
Позиція чинного міністра фінансів Сергія Марченка (за офіційною заявою на сайті Мінфіну та інтервʼю виданню Ліга.net).
- Голова ДПС Сергій Верланов і глава ДМС Максим Нефьодов навіть до кризи не були здатні виконати свої завдання. А під час кризи вони становлять «ризик [для] фінансової безпеки» країни.
- У податковій та митниці зламані вертикалі управління. «Це недобудовані, недореформовані відомства з неефективними підходами до управління».
Позиція ексміністра фінансів Ігоря Уманського (з інтервʼю Дмитру Гордону та інтервʼю виданню «Лівий берег»).
- Із перших днів роботи на посаді міністра фінансів він почав отримувати «зливи» про те, хто і через які компанії проводить «скрутки» Так називається схема, за допомогою якої одночасно: а) мінімізують ПДВ, що нараховується при імпорті товарів до України, б) відшкодовують фіктивний ПДВ при експорті товарів за кордон.
- Протягом останніх півтора року, за час роботи Максима Нефьодова і Сергія Верланова ці схеми почали розростатися. Це не обовʼязково означає, що Нефьодов і Верланов — корупціонери. Але вони обидва не відповідали рівню своїх посад, з різних причин.
- Уманський не бачив сенсу про щось говорити з Нефьодовим і Верлановим. Вони могли не розуміти, що відбувається в їхніх відомствах, — і тоді їх потрібно було міняти. Якщо вони розуміли, що відбувається, — їх потрібно було міняти й поготів.
Колишній глава ДМС Максим Нефьодов Колишній голова ДПС Сергій Верланов
УНІАН
Позиція ексголови Державної митної служби Максима Нефьодова (за інтервʼю виданню Ліга.net).
- «Мені немає чого приховувати або чого соромитися».
- У першому кварталі 2020 року виріс офіційний імпорт всіх товарів, які ввозилися контрабандою: мобільних телефонів, одягу, взуття, побутової техніки. «Велика частина сірих і чорних потоків уперше зʼявилася в легальному товарообміні. Напевно, це зіграло роль у нашому звільненні».
Позиція ексголови Державної податкової служби Сергія Верланова (за інтервʼю виданню «Економічна правда» та інтервʼю виданню Ліга.net).
- Верланов не бачив документи, які б підтверджували існування схем і про які в інтервʼю розповідав Уманський. Він готовий обговорювати кожен пункт у цих документах з ким завгодно — і з премʼєр-міністром, і на засіданні комісії парламенту.
- «[Нас звільнили] в інтересах колишніх еліт, [яких] посунули від податкових схем — починаючи зі спирту, тютюну і горілки та закінчуючи схемами з ПДВ».
- Торік податкова служба виконала план надходжень до державного бюджету — уперше за вісім років. У першому кварталі 2020 року податкова виконала план на 95 відсотків — попри падіння виробництва і карантин.
- Податкова викорінила всі «скрутки». Зробила вона так: відомство створило портрет сумлінного платника податків. Усі, хто під нього не підходить, — потрапляють у журнал ризикових підприємств. Увесь сумнівний податковий кредит Податковий кредит — це ПДВ, який держава автоматично повертає тим компаніям, що купують і перепродають один і той самий товар. Махінація з податковим кредитом лежить в основі «скрутки».Податкова міліція входила до Державної фіскальної служби (ДФС). У грудні 2018 року ДФС розформирували, поділивши її на Державну митну службу і Державну податкову службу. Податкова міліція мала перетворитися на Бюро фінансових розслідувань (БФР) при Міністерстві фінансів, але його так і не створили. Наразі це відомство «зависло в повітрі».