Кирющенко про концепцію «Оптимістичного ТБ»
У нас немає концепції війни. Потрібно припиняти боротьбу то за захід, то за схід. Треба душити добром і шукати спільні цінності, [спільних] героїв. Хто проти історичного серіалу про козацтво, про боротьбу за незалежність від Пилипа Орлика до наших днів? Він обʼєднає і захід, і схід, тільки грошей треба багато, а їх немає.
Про фінансування
Гроші можна по нитці зібрати з олігархів. Великі канали скинулися
«Міст» — концепція розвитку каналу
«Міст» — потужний обʼєднуючий символ. Міфологічні образи, повʼязані з ним, висловлюють необхідність подолання суперечностей, характерних для людської істоти.
Цільова аудиторія: населення окупованих і прилеглих до них територій. В майбутньому — все російськомовне населення світу.
Мета і надзавдання: надати населенню цих областей обʼєктивний погляд на події в регіоні, Україні та світі. Донести слоган «Україна — це добре», повернути окуповані території.
Формат: інформаційно-розважальний.
Інструменти: «Оптимістичне ТВ», яке пропагує впевненість в майбутньому і не нагнітає страхи. Головне слово — «ми». Ми боремося з загальним ворогом (його ще потрібно оформити, оскільки Росія як країна на даному етапі не годиться у вороги схід).
Етапи розвитку каналу згідно з концепцією Олексія Кірющенка 2020 року
З травня 2020 року планується
— ранкове шоу, що зарядить позитивом та надасть почуття стабільності. Можна включити урок української мови, наприклад, від азіата або темношкірого українця у вигляді вигадливого російсько-українського словника.
— власне аналітичне ток-шоу — «рупор» влади з критикою її дій.
З 1 січня 2021 року
— власна програма з аналітикою міжнародного досвіду.
— гумористичні шоу на кшталт «Прожекторперісхілтон» [гумористична програма, яка кілька років виходила на російському «Первом канале»]. Один чи два учасники — росіяни — Михайло Шац і Тетяна Лазарєва? [російські артисти і ведучі, які критикують російську владу].
— скетч-шоу про те, як українці з заходу та сходу «чубляться» один з одним, але зрештою розуміють, що це нерозумно, адже вони обидва українці.
— масштабний серіал про «500 років незалежності України».
— програма, схожа на «Жди меня», — пошук вирішення конфліктів у родинах, члени яких мають різні погляди на конфлікт.
Пошук об'єднуючих тем для України, Росії та Донбасу
Цінності — перемога над фашизмом, православ'я, бажання жити в мирі та відновити економічні зв'язки між країнами.
Герої — письменники, художники, радянські воїни, герої фільмів.
Лідери громадської думки — відомі уродженці Донбасу, улюблені артисти радянської естради та кіно, матері-героїні.
Про лідерів думок для каналу
Ми знаємо лідерів думок. Усім відомий і шанований Сергій Бубка
Про промокампанії каналу
Нас більше рекламують наші скандальні скандали. Ось товариш [депутат «Слуги народу» Микита] Потураєв сказав, що хоче скинути бомбу на Москву, — так багато людей дізналися про канал «Дім». Це не дуже людська реклама, але ж антиреклама — теж реклама. Щоб вийти на супутники
Про частку продуктів «Кварталу» на каналі
Усі носяться з цими відсотками як з писаною торбою. Вони все одно безкоштовні, яка різниця — 15 чи 25 відсотків? Це дурні люди, які роздирають країну, запитують про «Квартал». «Квартал» — один з кращих продакшенів у країні.
Про контент на російському ТБ і мистецтво, яке поза політикою
Російська пропагандистська машина займається пропагандою в політичних шоу, але художня частина не вся про це. На телеканалі «Россия» є зрозуміле для всіх «мило» — зрадив, помер, потрапив у біду. Є український «Голос»
Колись в Росії я поставив багато вистав, і всі актори були аполітичними людьми, які люблять Україну, у них були українські корені. У мене мати — росіянка, а батько — українець, мені кого першим вбивати: матір або батька? Я однаково люблю і російський, і український народи. Я проти режиму Путіна, але не проти народу.
Ми мультикультурні. Українська і російська мови повинні бути в пошані. А за поділ за мовним принципом потрібно «дякувати» Порошенкові.
Про участь у конкурсі на посаду керівника телеканалу
Змінився уряд, тому майбутнє конкурсу — під питанням. Мене цікавлять художні твори, а не загальне керівництво. Креативно допоможу, але займатися інформаційною редакцією не буду — це не моє, я з театрального світу. Я і «Слугу народу» зняв мимоволі — було таке замовлення, зацікавився, апетит прийшов під час їжі.