Мас-медіа можуть володіти тільки ті, у кого є гроші, найчастіше [політичні]. Сьогодні неможливо [без грошей] створити повноцінне мас-медіа, для цього необхідні великі вкладення. Тому ти ідеш усе життя на якісь компроміси. Щось захищаєш, десь домовляєшся, [десь] відстоюєш. Моя позиція [...полягає] у захисті інтересів тих людей, які працюють на каналі.
[Попередній власник каналу, бізнесмен Петро] Димінський точно втручався в роботу [каналів], і в іншому ви мене не переконаєте. Тому що [так] завжди, коли людина володіє мас-медіа. Уявіть, що ви —власник ресурсу, а ваш ресурс розповідає, який ви мудак. Вам буде нормально? Якийсь чоловік вас образив, [щось у вас] віджав, — ви що, покличете його в ефір? Ми говоримо так, як є, [тому що] я сподіваюся з багатьма з вас працювати.
Для мене купівля телеканалу ZIK не така важлива, як продаж. Я радий був, що Димінський його утрумує, і у вас було відчуття внутрішньої свободи. Я його не збираюся ламати. Приводити людей, які замінять вас, я не збираюся. Я не знаю, скільки піде після цієї розмови.
Я нормально ставлюся до [журналіста Сергія] Рахманіна [який заявив, що закриває свою передачу]. Я його не знаю, ніколи не бачив. Якщо ти чесний, напиши, що ти йдеш у партію [«Голос» Святослава Вакарчука], навіщо привʼязувати [свій відхід] до цієї історії. І це все побудовано на такій маленькій брехні.
Я люблю телебачення. Я прийшов сьогодні в апаратно-студійний блок подивитися на ефір і побачив там величезну кількість пляшок і склянок на пультах — для мене це трагедія. Я кожен цей дідьків пульт люблю. Я завжди намагався зробити так, щоб працівникам було зручно. Хто був на телеканалі «Прямий», [знає, що] там добре. Там можна лежати, там хороший дизайн. Туди приходять [працювати], тому що їм там подобається. Коли я побачив, що ви всі сидите в маленькій кімнаті, мені було погано.
Я поки не знаю, що ми будемо робити. Я збирався обговорити це разом з вами. Щоразу, коли я переходив з каналу на канал, хтось писав, що я абсолютний мудак. Мені здавалося, що стандарти — це середина. Уже давно весь світ ні за якими стандартами не живе. Мені треба придумати формат телеканалу. А я не знаю, який формат йому придумати, знайти середину. Наприклад, коли йде телеміст Київ — Львів, я не розумію, чому там немає Маріуполя. Я б хотів це обговорювати з вами, з редакторами, з ведучими.
Чого ви чекали, що я прийду і скажу: «Шановні, ось вам нові темники»? Ви хочете, щоб я вам сказав те, з чим ви не погодитесь? І ви мені відповісте: «Нах*р пішов», і самі підете? Я — прокладка між власниками і працівниками. Я працюю на свою репутацію. Ну добре, давайте напишемо колективну заяву: «Ми всі проти». Але з чим ви боретеся?
Не моя справа, що Димінський продає ZIK. Ситуація з каналом [покупкою його Медведчуком] сталася миттєво, не затягувалася. Прийде цензор на канал? Не прийде, я буду з вами працювати. У полях буду з вами сидіти, проєкти будемо робити.
Я на NewsOne спершу фарбував стіни в павільйоні. Там був жахливий поносний колір, з ним неможливо було виходити в ефір. А після цього вже думали, що з каналом робити. Зараз ми починаємо малювати весь дизайн [для ZIK]. Потрібно робити багато ток-шоу. Треба придумувати щось нове, інакше ми не отримаємо аудиторію.
От коли ви побачите, що ми замість включення з Маріуполя робимо включення з Ростова-на-Дону — ось тоді й потрібно говорити: «Ти не охр*нів?» І тоді робити якісь кроки. Я не власник. Я прийшов працювати. Моя робота полягає в тому, щоб усе було нормально. Розумію, що всі налаштовані рішуче та готові йти. У цій ситуації для мене немає нічого страшного. Я готовий до того, що весь канал піде і залишиться порожній ефір. Для мене це трохи незрозуміло, але я з цією ситуацією впораюся.
[У Семенова запитують: «Якщо премʼєр-міністр Гройсман на засіданні уряду скаже, що Медведчук — мудак, чи можна буде дати це в ефір?»] Показуйте історію обʼєктивно — і в мене ніколи не буде проблем із власником каналу. Ви мене зараз малюєте якимось цензором. Якби [я сказав, що] це так, то я зараз вам збрехав би.
Моя мета — канал зробити ефективним з погляду бізнес-моделі, і зробити його третім ресурсом у країні. Мета створення медіа-холдингу? Таку історію я не обговорював. Я обговорював, що канал повинен зростати за всіма показниками і здобути третю позицію.
Є холдинг [«Новини»], у нього будуть входити різні ЗМІ. От і все. Я хочу створити холдинг, який [добре] працює. Я зараз не можу змінювати сітку мовлення. Мені потрібно входити в процеси, зрозуміти, що відбувається в середині каналу. Одночасно починаємо готувати редизайн каналу, нові формати, визначаємо дату ребрендингу і після нього змінюємо нашу сітку. Наприклад, запускаємо лінійку денних ток-шоу, визначаємо склад ведучих.