«Нацдружини» штурмували офіси Ахметова, поки він не взяв їх на роботу. Найважливіше з закритої зустрічі Порошенка з блогерами

Автор:
Марія Жартовська
Дата:
«Нацдружини» штурмували офіси Ахметова, поки він не взяв їх на роботу. Найважливіше з закритої зустрічі Порошенка з блогерами

Facebook / А що там у ПП

Петро Порошенко 26 березня зустрівся з блогерами у своєму передвиборчому штабі. За якими критеріями їх обирали — невідомо, але всі учасники зустрічі лояльно ставляться до президента та відкрито підтримують його в соцмережах. Організовував велике зібрання позаштатний радник Порошенка Юрій Бірюков. До приїзду президента з блогерами спілкувалися режисер Ахтем Сеїтаблаєв, віце-премʼєр Геннадій Зубко, міністр оборони Степан Полторак, заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос і перша віце-спікерка Ірина Геращенко. Розмова з президентом відбувалася у форматі інтервʼю: блогери ставили питання, Порошенко відповідав. Ми відтворили бесіду з цитатами Порошенка та вибрали найцікавіше.

Про стратегію перемоги та конкурентів

Ми не маємо права на поразку. Її ціна може бути страшною. Ми не повинні говорити, як все добре зараз. «Ми обовʼязково повинні сказати, як все буде погано, якщо не ми... Може, комусь і не подобається кампанія без фото Порошенка і тільки з одним закликом: твою мать, думай! Я «твою мать» на бордах не можу написати, але ви так можете сказати. Тому ми повинні достукатися. Досить приколюватися».

Я єдиний президент, який точно «не тримається за ручки крісла». Готовий передати владу і був би щасливий, якби хтось далі ніс цей хрест, але на виборах важливо перемогти. Якщо ні, є ризик повторити долю 1919 року, коли українців тягнули назад у Російську імперію.

«Вони [команда Зеленського] підбирають цих лещенок [депутат від БПП Сергій Лещенко] і абромавічусів [Айварас Абромавічус, колишній голова Мінекономрозвитку, заявив, що на нього тиснув Ігор Кононенко, соратник і бізнес-партнер Порошенка, і подав у відставку], яких ми давно вигнали як аморальних людей, яким не можна довіряти Україну. Не тому що вони за чи проти, а тому що небезпечні для країни».

Якщо кандидати будуть їздити до Москви — будуть зняті з [парламентських] виборів.

Про «Нацдружини» й олігархів

Парамілітарні обʼєднання — скринька Пандори, а не захисники України. Їх створили, щоб дестабілізувати ситуацію. Вони підходили з різноманітними пропозиціями, щоб домовлятися, але зараз на цих нацистів почали наступ. Що саме робимо — сказати не можу.

«Нацкорпус» і «Нацдружини» легко отримують доступ до телеканалів. Олігархи фінансують «Нацдружини», бо ті їх шантажують. «Вони штурмували офіси Ахметова, поки він не взяв їх на роботу». Штурмували офіс Фірташа. Така ж сама ситуація з Льовочкіним і Пінчуком. Зараз «Нацдружини» охороняють кілька обʼєктів у Маріуполі. «Після нашої перемоги на виборах їх не залишиться. Ані [нардепа від «Самопомочі» Семена] Семенченка, ані нацистів».

Про суди з BBC, «1+1» та Ігоря Коломойського

Журналісти телеканалу «1+1» перестають бути журналістами. Раніше був принцип не судитися з журналістами. Порушив його, коли подав до суду на британський офіс ВВС, «тому що вони сказали, що я корупційними грошима заплатив або 400, або 600 тисяч фунтів за зустріч із Трампом. Я тоді подзвонив у Білий дім і сказав, що збираюся подавати до суду. Мене попросили цього не робити, тому що велика небезпека програти, і так ми тільки привернемо до цього увагу. Я відповів, що йдеться не про честь українського президента, а моєї країни. Тому що я — лідер найбільшої країни Європи, який їде до США, де ми користуємося всебічною підтримкою і демократів, і республіканців».

Тиждень тому BBC надіслали офіційний лист, у якому запропонували заплатити 160 тисяч фунтів компенсації, та офіційно вибачилися в суді. Вони попросили не говорити про гроші, але президент повинен декларувати доходи. Задекларую і передам усю суму українській армії. «Ми найкращим чином використаємо гроші британських платників податків».

«1+1» — точно не ВВС. Суджуся не з журналістами, а з олігархом, який «вкрав гроші у кожного з вас, і вкрав гроші у мене. Він за це має відповідати». Дії цього негідника починає координувати ФСБ [Росії] в Ізраїлі. Він стає прислужником Путіна.

Про донорську допомогу та інформбезпеку

Іноземці не до кінця розуміють, що потрібно Україні. Вони вливають гроші в антикорупціонерів. «На всяку нісенітницю ми отримуємо десятки мільйонів технічної допомоги, якої Україна не потребує... Якщо б мене запитали, чи загрожує корупція країні, — 100 відсотків загрожує. Але країні більше загрожує гібридна агресія Росії».

Волонтери, а не бюрократи, повинні визначати, чого потребує країна. А вона потребує інформаційної безпеки. Тому всі злякалися Міністерства інформаційної політики й атакували його.

До загроз гібридної війни потрібно підійти по-новому. Те, що відбувається зараз, — не свобода слова. «Нам потрібно негайно наступати, відразу ж після виборів, відразу ж, до парламентських. У цих умовах ми будемо дуже уважно вивчати досвід США, Німеччини і Франції, де є чіткі критерії, що стосуються ЗМІ та соцмереж».

Якщо каналами керуватимуть з Москви — потрібно ввести відповідальність за неправдиві дані про їхніх кінцевих власників. «Власником «112 каналу» записаний німець, і ми робимо вигляд, що в це віримо».

Про другий термін

Від країни відвели загрозу. Пʼять років Господь був з країною, і зробили диво. «Після виборів ми будемо боротися не за рейтинги, а за місце в історії, не Порошенка, а команди. Немає іншої мотивації, коли ці мерзотники та негідники говорять про якісь розкрадання. У мене є відповідь: я півтора мільярда протягом пʼяти років перерахував здебільшого на армію».

Зараз головне завдання — зробити Україну кращою у світі. «Я не ставлю за мету наздогнати Польщу. Я ставлю за мету перегнати США».

Про податок на виведений капітал

Податок на виведений капітал — адреналін у серце української економіки. У нас дуже потужні опоненти — транснаціональні корпорації, які виводять гроші з України. Рентабельність Coca-Cola — 470%, і всі відсотки з прибутку вони виводять з України. Позиція проста: виводиш гроші з України — заплати. Пакет законодавчих ініціатив з більш жорстким ставленням до міжнародних фінансових організацій внесемо вже на цій парламентській сесії. Від вас [блогерів] потрібно лише підігріти температуру.

Про корупцію в армії

Страшно злий на ситуацію в «Укроборонпромі». За заробітки на армії виправдовувати нікого не буду. Якщо говоримо, що купуємо комплектуючі для бронетехніки, які виробляються тільки в Росії, а хтось зміг поставити на 30 відсотків дешевше, того, хто продав дорожче, — розстріляти. Без жалю.